اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

صنایع کوچک شهرکهای صنعتی خراسان رضوی ۲۱۱ میلیون یورو صادرات داشتند

صنایع کوچک شهرکهای صنعتی خراسان رضوی ۲۱۱ میلیون یورو صادرات داشتند

مجید علیخواه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شرکتهای مدیریت صادرات مستقر در این شهرکها علاوه بر مشاوره به واحدهای کوچک امکان صادرات ۳۷ میلیون دلاری با استفاده از کارت بازرگانی خود را برای آنها فراهم کرده اند.
وی واحدهای صنعتی با کمتر از ۵۰ نیروی کار را جزو صنایع کوچک خواند و اظهار داشت: علاوه بر خدمات سخت افزاری و تاسیساتی، ارایه خدمت نرم افزاری در زمینه نصب، راه اندازی و بهره برداری خط تولید، بازاریابی، فروش محصول، انتقال و ارتقای تکنولوژی از جمله وظایف شرکت شهرکهای صنعتی در قبال واحدهای فعال در این مجموعه است.
وی گفت: خراسان رضوی ۵۷۰۰ واحد صنعتی دارد که ۲۶۰۰ واحد آنها در شهرکهای صنعتی استان فعالیت دارند و در مجموع ۹۳ درصد از کل واحدهای صنعتی استان صنایع کوچک می باشند.
علیخواه به فعالیت ۹۰ دفتر مشاوره در امور بیمه، حمل و نقل، نصب و راه اندازی ماشین آلات و دیگر امور مربوط به صنایع در این شهرکها اشاره کرد و افزود: برای ارتقای خدمات مجموعه شهرکهای صنعتی و معاونت صنایع کوچک همکاری مناسبی با خبرگان صنعتی و دانشگاهها برقرار شده است.
وی اظهار داشت: به عنوان مثال در شهرک فن آوری صنایع غذایی و ببوتکنولوژی شمال شرق کشور سالانه ۱۱ تا۱۳ هزار نفر در رده های مختلف مدیریت، کارآفرینی و مهارت آموزش می بینند و در سال جاری ۱۷ تور داخلی متناسب با نیاز صنایع مرتبط برگزار شده است.
وی گفت: ۲۲۱ واحد دانش بنیان در این استان فعالیت دارد که ۵۲ واحد آنها در شهرکهای صنعتی مشغول فعالیت هستند و با همکاری شهرکهای صنعتی استان طی سال جاری به دانش بنیان شدن ۱۰ واحد صنعتی کمک شده است.
۴۵ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در خراسان رضوی وجود دارد که از این تعداد ۳۸ شهرک و ناحیه فعال هستند.
حدود دو هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی با اشتغال ۷۵ هزار نفر در شهرکها و نواحی صنعتی این استان مستقر می باشند.
۳۲۲۱ / ۶۰۵۳

خبر جدید  ردپای خانم مشهدی در ارسال پیامک ها به اثبات نرسیده


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *