خراسان ما
خراسان ما

ضرورت توسعه همه جانبه مناسبات بین دو کشور ایران و عراق

ضرورت توسعه همه جانبه مناسبات بین دو کشور ایران و عراق
شعار سال: علیرضا رزم حسینی در دیدار با نخست وزیر عراق اظهار کرد: دو ملت ایران و عراق روابط بسیار صمیمی و گرمی با یکدیگر دارند و باید بیش از پیش در جهت توسعه همه جانبه مناسبات بین دو کشور تلاش شود.

وی افزود: سالانه جمعیت زیادی از مردم عراق برای تشرف به بارگاه منور رضوی به مشهد مقدس سفر می‌کنند و ما افتخار میزبانی از آن‌ها را داریم.

نخست وزیر عراق هم در این دیدار با اشاره به روابط صمیمی دو ملت ایران و عراق، از توسعه همه جانبه و بیش از پیش روابط استقبال کرد.

عادل عبدالمهدی از رایگان شدن هزینه صدور روادید به عنوان یکی از مهمترین دستاوردهای سفرش به ایران یاد کرد.

وی ادامه داد: ملت ایران و عراق با هم برادرند و رفت و آمد دارند. در عین حال سفر رئیس جمهور ایران به عراق سفر مبارک و پرثمری بود.

استاندار خراسان رضوی: در پی مصوب کردن فرودگاه جدید مشهد هستیم

همچنین علیرضا رزم‌حسینی در آیین تقدیر از دست‌اندرکاران «خانه بهار ۹۸» که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: مصوب کردن فرودگاه جدید شهر مشهد در دستور کار است و امیدواریم در چند ماه آینده، سایت آن نهایی شود.

وی همچنین در خصوص اقدامت مفید پیش از سال جدید، تصریح کرد: یکی از افتخارات شهرداری مشهد و دولت، تهاتر مبلغ حدود چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی شهرداری به بانکها در سطح ملی بود.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه مشهد یکی از مهم‌ترین حاشیه‌های شهر را دارا است، گفت: بالغ بر یک میلیون نفر در حاشیه شهر سکونت دارند و این آسیبی جدی برای مشهد به شمار می‌آید. اقداماتی برای حاشیه نشینی انجام گرفته است، اما نمی‌شود نسخه واحدی برای همه جا تجویز کرد.

وی با اشاره به جلساتی با وزیر راه‌ وشهرسازی و دستگاه‌های مربوطه در این خصوص، عنوان کرد: خوشبختانه به یک مورد اجرایی رسیدیم که قبل از سال جدید امضا شد. حدود ۱۰ هزار واحد مسکونی در حاشیه شهر مشهد براساس مدل جابجایی توسط شهرداری ساماندهی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از کارهایی که صورت گرفته است، توسعه روستایی پایدار در استان است که از مهاجرت روستاییان به شهرهای مشهد و خراسان رضوی جلوگیری می‌کند.

رزم‌حسینی ویژگی‌های منحصربه‌فرد مشهد را برشمرد و تصریح کرد: اولین آن وجود شریف امام رضا(ع) است که عاشقان را از سراسر عالم به اینجا می‌کشاند. به همین دلیل کسانی که در این حوزه خدمت می‌کنند، خدمتشان اسلامی است. طبیعی است که باید برای پذیرایی زائرین بیشترین تلاش را داشته باشیم.

وی اضافه کرد: دومین ویژگی مشهد بزرگترین کلان‌شهر بودن، بعد از تهران است. در نتیجه طالب ویژگی‌های خاص خدمت‌رسانی است و همه خواستار خدمات بیشتری هستند.

در بخش دیگر این مراسم محمدرضا حیدری، رییس شورای شهر مشهد، با اشاره به عملکرد خوب حوزه خدمات شهری و فضای سبز و همچنین حوزه فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد: رویکرد از نصب بی‌هدف المان‌ها بدون پیوند خوردن آن با مشارکت مردم، تغییراتی پیدا کرد و دچار تنوع شد.

وی افزود: در حوزه فرهنگی و هنری نیز، فعالیت‌ها به سمت تبدیل مشهد به کانون هنر شهری بود.

حیدری از نشاط اجتماعی به عنوان یکی از مولفه‎های سلامت در هزاره سوم نام برد و گفت: شرایط ما در این شاخصه‌ها مطلوب نیست. همچنین از لحاظ متغیرهای اجتماعی مثل افسردگی و نزاع‌ها نیز وضعیت خوبی ندارد.

وی اضافه کرد: ما در مدیریت شهری، برای کاهش این آمارها به نشاط اجتماعی رو می‌آوریم که از شعارهای لیست امید هم بود.

وی خاطرنشان کرد: تعریف عملیاتی نشاط اجتماعی، شرایط مطلوب زندگی است. این امر از درون تعریف نمی‌شود، بلکه در تعامل مردم با محیط دریافت می‌شود.
شعار سال، بااندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا،تاریخ انتشار:۱۹فروردین ۱۳۹۸،کدخبر:۹۸۰۱۱۹۰۶۶۰۹،www.isna.ir


منبع :: http://shoaresal.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد