اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

ضرورت کاهش آسیب‎های اجتماعی در استان/ معضل مدیران پروازی با انتخاب مدیران بومی رفع می‌شود

ضرورت کاهش آسیب‎های اجتماعی در استان/ معضل مدیران پروازی با انتخاب مدیران بومی رفع می‌شود

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان‌رضوی در جلسه شورای اداری شهرستان بردسکن، بعد از انجام فاز یک مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان، کاهش آسیب‎های اجتماعی را به عنوان اولویت و گام بعدی ذکر کرد؛ همچنین در این جلسه نماینده مردم بردسکن، کاشمر و خلیل‎آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: راه حل معضل مدیران پروازی انتخاب مدیران بومی است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، کوکب موسوی در جلسه شورای اداری شهرستان بردسکن عنوان کرد: انتظار داریم اعضای شورای اداری با تعامل و همفکری که با یکدیگر دارند بتوانند در سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری مسائل اداری شهرستان هم‌افزایی به وجود آورند.

وی طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان را از جمله اقدامات مهم در دست انجام ذکر کرد و افزود: به مدد این طرح شاهد هم‎افزایی و توان‌افزایی خوبی در همه ارکان موثر استان هستیم همچنین برای هماهنگی‎های لازم عملکرد معین‎های اقتصادی در شهرستان رصد و پیگیری می‎شود.

وی ادامه داد: بعد از انجام فاز یک مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان خراسان کاهش آسیب‎های اجتماعی در اولویت قرار دارد که در همین راستا استاندار خراسان‌رضوی معاونان خود را موظف کرده‎اند الگویی را در خصوص توسعه فرهنگی اجتماعی پایه‎ریزی کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان‌رضوی عنوان کرد: مدیران شهرستان همگام با مدیران ستادی در تحقق اهداف نقشه راه اصلاح نظام اداری باید همکاری لازم را داشته باشند تا بتوانیم به سمتی برویم که نظام اداری کارآمد و چابکی داشته باشیم.

وی گفت: با توجه به اینکه در رأس نقشه راه اصلاح نظام اداری، تحول نظام اداری در جهت خدمت‌رسانی بیشتر و بهتر به مردم و سلامت اداری است؛ این موضوع را در سال جاری پیگیری خواهیم کرد.

خبر جدید  ویژگی گفتمان هویت‌ساز «محمدتقی شریعتی» چیست؟

رفع معضل مدیران پروازی با انتخاب مدیران بومی

در ادامه نماینده مردم بردسکن، کاشمر و خلیل‎آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: هرچند در استان خراسان نیرو بسیاری داریم اما نیازمند نیروهای کیفی و تخصصی و آموزش دیده هستیم تا بتوانند به درستی مسائل را پیگیری کنند.

بهروز بنیادی اظهار کرد: یکی از معضلاتی که مدیران کل با آن موجه هستند جایگزینی مدیر است به طوری که برای جایگزین کردن یک مدیر ماه‌ها زمان می‎برد تا فرد مناسبی را بتوان انتخاب نمود.

وی گفت: به رغم اینکه به دنبال دولت الکترونیک هستیم اما بسیاری از نامه‌نگاری‎ها هنوز به صورت سنتی و دستی انجام می‎شود در صورتی که خراسان‌رضوی این پتانسیل را دارد که در این خصوصی بیشتر از گذشته پیش‌قدم شود.

نماینده مردم بردسکن، کاشمر و خلیل‎آباد در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: برای رفع معضل مدیران پروازی و استقرار آن‌ها در محل کار باید مدیران بومی را انتخاب نمود.

وی اظهار کرد: اغلب مدیران غیر بومی در آخر هفته و یا تعطیلات در شهرستان محل خدمت نیستند و این به یک آسیب تبدیل شده است.

بنیادی ادامه داد: متاسفانه در کنار مشهد مقدس سایر شهرستان‌ها آسیب‎های بسیاری می‎بینند به طوری که در توزیع اعتبارات و تجهیزات عدالت به درستی رعایت نمی‎شود.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه ماشین‎آلات بسیاری در مرکز استان هستند که به دلیل یک نقص جزئی سال‌هاست در انبار گذاشته‌ و فرسوده شده‌اند اما می‎توان با پیگیری این خودروها را به شهرستان‌ها تحویل داد.

خبر جدید  واریز 189 میلیارد تومان به حساب دهیاری‎های استان

افزایش ۱۷ درصدی اعتبارات

در این جلسه همچنین فرماندار بردسکن گفت: مدیران شهرستان در اجرای هر چه بهتر طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان خراسان تمام همت و تلاش خود را به کار گرفته‎اند تا در سال رونق تولید فرمایشات رهبر معظم انقلاب و سیاست‎های دولت تدبیر و امید و استاندار خراسان‌رضوی محقق شود.

 مجتبی شاکری اظهار کرد: طی سال گذشته ۱۰۰ درصد تعهد اشتغال شهرستان محقق شده به طوری که ۱۳۸۸ نفر در سامانه رصد ثبت شده‌اند ولی تعهد ۱۳۰۳ نفر بوده و ۱۰۶٫۵ درصد تحقق یافته است.

وی بیان کرد: تعهد اشتغال امسال ۱۱۹۷ نفر است که هم اکنون در حال انجام بوده و ثبت سامانه رصد می‏شود، همچنین سهمیه ابلاغی به شهرستان طی سال گذشته در تسهیلات حوزه اشتغال ۱۰ میلیارد و ۸۴۷ میلیون تومان بوده که تقریبا ۲۰ میلیارد تومان جذب تسهیلات را در سال گذشته داشته‎ایم.

فرماندار بردسکن افزود: طی سال گذشته ۱۰۰ درصد تسهیلات اول مشاغل خانگی و تبصره ۱۶ توسط کمیته امداد و بهزیستی شهرستان جذب شده است.

وی گفت: در بخش‌های مختلف از جمله بخش کشاورزی پتانسیل‎های خوبی در شهرستان وجود دارد به طوری که در تولید انجیر رتبه اول استان را دارا هستیم و در محصولات انار، پسته، زعفران و بذر پنبه ظرفیت‎های مناسبی مهیاست.

شاکری همچنین افزود: در بخش معادن چندین معدن مس، طلا، سنگ آهن، منگنز و گچ را با اشتغال بیش از یک‌هزار نفر در شهرستان داریم که فعالیت خوبی دارند.

خبر جدید  رئیس شورای اسلامی شهر مشهد: شهرداری در جهت حذف پلاستیک گام بردارد

وی از انعقاد ۱۵ تفاهم‌نامه با معین‎های اقتصادی و ارزش ۶۶۸ میلیارد تومان با اشتغال ۱۴۲۲ نفر در شهرستان خبر داد و اظهار کرد: با توجه به بارش‌های ۳۴۲ میلیمتری و سیلاب در فروردین‎ماه خسارت‌های بسیاری به بخش کشاورزی و منازل مسکونی وارد شد.

فرماندار بردسکن بیان کرد: بعد از سفر استاندار خراسان‌رضوی به شهرستان و کلنگ‌زنی که برای احداث واحدهای مسکونی ناشی از سیلاب صورت گرفت ۳۱۰ پرونده تشکیل، ۲۴۰ پروانه صادر، ۱۸۰ آواربرداری، ۴۵ مورد آرماتور بندی، ۲۵ مورد اجرای فونداسیون، نصب و تحویل ۸۰ مورد اسکلت و ۱۵ مورد نصب، ۵ مورد دیوار چینی و سفت کاری یک مورد انجام شده است.

وی گفت: طی سال گذشته اعتبارات تملک دارایی شهرستان ۹ میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان برای ۹۰ پروژه بوده که این آمار در سال جاری بیش از ۱۲ میلیارد تومان برای ۹۰ پروژه است و در مجموع ۳۱ درصد افزایش اعتبارات تملک دارایی سرمایه‎ای شهرستان نسبت به سال گذشته را داریم.

شاکری افزود: اعتبارات قانون استفاده متوازن سال گذشته ۱۰ میلیارد و ۲۴۸ میلیون تومان برای ۲۹ پروژه بوده و امسال با افزایش ۱۰ میلیارد و ۷۳۵ میلیون تومان، ۱۷ درصد افزایش نسبت به سال گذشته داشته است.

وی عنوان کرد: مجموع اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‎ای و قانون استفاده متوازن در سال جاری ۲۲ میلیارد و ۷۳۵ میلیون تومان است.
انتهای پیام
منبع :: ضرورت کاهش آسیب‎های اجتماعی در استان/ معضل مدیران پروازی با انتخاب مدیران بومی رفع می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *