اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

طب سنتی تنها به جوشانده محدود نمی شود

طب سنتی تنها به جوشانده محدود نمی شود

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر ولایتی ظهر چهارشنبه در همایش ملی طب سنتی ایرانی که در محل دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: طب ما، طبی بر اساس منطق توحیدی است زیرا این جهان بر اساس حکمت الهی بنا شده و تصادفی نیست چرا که تصادف منطق نمی پذیرد.

وی افزود: شیخ الرییس رساله ای به نام رساله مشرقیندارد که دیدگاه های مشرقینرا در مقابل مغربینبررسی می کند و مشرقیندر حقیقت خدا گرا هایی هستند که انسان را بخشی از خلقت می دانند که بر اساس نظم خلق شده است.

خبر جدید  ثبت بیش از ۱۰۰۰ مجموعه استارتاپی در کشور

ولایتیگفت:در همین جا می توان واژه مزاج را تعریف کرد که به معنی سرشت است. سرشت انسان ها متفاوت است پس ممکن است یک داروی مشخصبر روی دو نفر نتایج متفاوتی را از خود نشان دهد که این نشان دهنده متفاوت بودن مزاج ها است.

رییس گروه حکمت و طب ایرانی فرهنگستان علوم پزشکی ایران با تاکید بر اینکه باید متناسب با مزاج افراد دارو تجویز شود، تصریح کرد: جسم و روح انسان ها با هم مطرح می شوند. انسان بخشی از طبیعت است و برای همین است که می گویند خوراکی ها گرم یا سرد هستند.

خبر جدید  دعوت امام جمعه مشهد از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس

وی با اشاره به علت ماندگاری ابن سینا در طول تاریخ، خاطر نشان کرد : علت ماندگاری شیخ الرییس این است که کتاب قانون او بر اساس منطق است و طب امروز نیز تا حدی زیادی بر اساس منطق می باشد. همچنین بسیاری از مطالب قانون امروز هم معتبر است.

ولایتی با تاکید بر منطقی بودن جهان خلقت، گفت: نمی شود خلقت تصادفی باشد و ما در تحلیل این خلقت از ابزار منطق استفاده کنیم. طب ایرانی و اسلامی بر اساس جهان بینی توحیدی است و طب غربی بر اساس جهان بینی داروینی بنا شده است.

خبر جدید  اختصاص یکی از رواق های حرم رضوی برای اکران آثار هنری انقلاب

وی ادامه داد: نخستین کسی که از روده بز نخ بخیه درست کرد و نخستین کسی که از الکل برای استریل کردن استفاده کرد، زکریای رازی بود، پس طب سنتی تنها به جوشانده محدود نمی شود.

کد خبر ۴۵۲۱۵۶۰


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *