اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

طرحی برای اقتصادی کردن پروژه انتقال آب نیاز داریم

طرحی برای اقتصادی کردن پروژه انتقال آب نیاز داریم

شعارسال: استاندار خراسان رضوی اجرای طرح انتقال آب از عمان را یک ضرورت دانست و گفت: پیش بینی های لازم برای اقتصادی کردن این پروژه صورت گیرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم ‌حسینی در جلسه بررسی طرح انتقال آب از دریای عمان اذعان کرد: باید طرحی را پیش‌بینی کنیم که بتواند اجرای پروژه انتقال آب را اقتصادی کند تا دولت و حکومت برای اجرای آن جذب بشود.

استاندار خراسان رضوی گفت: ما در شرق کشور منابع آبی پایداری در کشورهای همسایه نداریم و مجبوریم به سمت خلیج عمان برویم.

وی متذکر شد: وزارت جهاد کشاورزی نظر خود را در مورد اجرایی شدن طرح مذکور ارائه کند از طرف دیگر منابع طبیعی زمین‌هایی که لازم است را با رعایت این نکته که زمین‌ها معارض نداشته باشد، در استان تخصیص بدهد.

رزم‌حسینی ضمن بیان اینکه فعلا جانمایی زمین‌ها باید مشخص شود، افزود: این یک کار اجتماعی اقتصادی است که به‌وسیله آن بحران شرق کشور حل می‌شود.

لازم به ذکر است طرح انتقال آب از عمان نیاز شرب روستاها و شهرهای منطقه حول طرح را پوشش خواهد داد. همچنین طرح رونق و تحول اقتصادی شرق کشور با محوریت صنعت زعفران همان پیوست طرح انتقال آب محسوب می شود.

در این جلسه تصمیماتی اتخاذ شد از جمله اینکه تیم فنی پروژه با مسؤولیت شرکت آب منطقه‌ای استان، با مشارکت جهاد کشاورزی و منابع طبیعی، سازمان صنعت معدن تجارت و اتاق بازرگانی تشکیل و ظرف یک ماه کتابچه طرح تهیه و ارائه شود.

همچنین مقرر شد سازمان جهاد کشاورزی استان نسبت به جانمایی ۳۵۰ هزار هکتار زمین مستعد جهت کشت زعفران در استان خراسان رضوی و خراسان جنوبی اقدام کند، بر همین اساس بنا شد با محوریت معاونت اقتصادی استانداری و همکاری اتاق بازرگانی شرکت هدلینگ تابش رضوی مرکب از مجموعه اقتصادی بخش تولیدی و کشاورزی استان ظرف یک ماه تشکیل شود.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۹۸، کد خبر:۱۳۹۸۰۳۱۰۰۰۰۱۶۶ ،www.farsnews.com


منبع :: طرحی برای اقتصادی کردن پروژه انتقال آب نیاز داریم

خبر جدید  مشکلات سرمایه‌گذاری در بافت پیرامون حرم رضوی برطرف می‌شود
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *