اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

طرح‌های حمایتی صندوق رفاه دانشجویی برای سه و نیم میلیون دانشجو اجرا می‌شود

طرح‌های حمایتی صندوق رفاه دانشجویی برای سه و نیم میلیون دانشجو اجرا می‌شود

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، عباس قنبری، قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه جامع مدیریت سرا‌های دانشجویی غیردولتی و خودگردان، در جمع خبرنگاران گفت: طرح‌های حمایتی صندوق رفاه دانشجویان در ۲۱ قالب اجرا می‌شود تا بیش از ۳.۵ میلیون دانشجوی دانشگاه‌های کشور مشکلی از دوران تحصیل نداشته باشند.

قنبری تصریح کرد: بیش از ۳.۵ میلیون نفر در دانشگاه‌های کشور مشغول به تحصیل هستند و صندوق رفاه دانشجویان طرح‌های حمایتی از این گروه را در ۲۱ قالب تدوین و اجرایی کرده تا تمامی دانشجویان به‌ویژه محرومان از خدمات یکسان برخوردار شوند.

خبر جدید  مقاله دانشجوی دانشگاه حکیم سبزواری در مجله انجمن شیمی آمریکا منتشر شد

قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اجرای برنامه‌های متعدد برای دانشجویان جدید الورود گفت: معتقدیم که عموم دانشجویان به‌خصوص افراد مستعد کم‌درآمد نباید از تحصیل باز بمانند و تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان در بخش‌های مختلفی همچون اسکان، شهریه، ازدواج، سفر حج و عتبات عالیات اختصاص می‌یابد.

خبر جدید  افلاک نمای دانشگاه فردوسی افتتاح شد

وی افزود: بالغ بر ۱۱۴ میلیون پرس غذا در طول سال تحصیلی برای دانشجویان با بالاترین کیفیت طبخ می‌شود و در حوزه اسکان نیز بهترین خدمات در یکهزار و ۲۷۲ سرای دانشجویی ارائه می‌شود؛ تسهیلات دانشجویی از طریق صندوق رفاه دانشجویان به متقاضیان اعطا می‌شود.

قنبری ادامه داد: در سال‌های گذشته بالغ بر ۴۴۰ میلیارد تومان بدهی دانشجویان را داشتیم و اگر حمایت مسئولان بهتر شود مشکلات آن‌ها در بحث پرداخته شهریه، اقامت در سرا‌ها وتغذیه برطرف می‌شود؛ دانشجویان معوقات خود را هرچه سریع‌تر بپردازند تا شامل جریمه بابت تأخیر در پرداخت‌ها نشوند.

خبر جدید  جنبش دانشجویی در تربت حیدریه منفعل است/ خاموشی دانشجو باعث رکود در کشور می‌شود

وی گفت: اولویت نخست سرا‌ها باید حفظ کرامت انسانی دانشجویان باشد و احترام به مذاهب، فرهنگ‌ها و قومیت‌ها هم نباید فراموش شود؛ سرا‌ها باید محیطی علمی و مسکونی باشد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *