اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

طرح‌های عملیاتی کاهش آسیب‌های اجتماعی در حاشیه شهر مشهد اجرا می‌شود

طرح‌های عملیاتی کاهش آسیب‌های اجتماعی در حاشیه شهر مشهد اجرا می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، علیرضا رزم حسینی امشب در نشست صمیمی با اعضای قرارگاه رسانهای استان خراسان رضوی با بیان اینکه به دنبال همدلی و ارتباط نزدیک با رسانهها هستیم، اظهار داشت: میدانیم که رسانهها به دنبال مچگیری نیستند به همین خاطر تمایل داریم که سطح ارتباط دستگاههای اجرایی با اصحاب رسانه افزایش یابد.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: به منظور تسهیل ارتباطات، از این پس معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی جلسات مشترکی را با مدیران رسانهها برگزار و مدیرکل روابط عمومی استانداری هم در جلسات قرارگاه رسانهای شرکت خواهد کرد.

رزم حسینی پیشنهاد داد که قرارگاه رسانهای به عنوان معین رسانهای مدل توسعه اقتصادی فرهنگی انتخاب خراسان رضوی و با امضای تفاهم نامهای مشترک، زمینه برقراری ارتباط واقعی میان اصحاب رسانه با استانداری فراهم شود.

وی تاکید کرد: به هیچ عنوان از اصحاب رسانه انتظار نداریم که صرفا نقاط قوت کارنامه عملکرد دستگاههای اجرایی را منعکس کنند؛ درخواست ما این است که در کنار انعکاس نقاط ضعف، به دستاوردهای دولت هم اشاره شود تا در شرایط سخت امروز، امید مردم به آینده افزایش یابد.

خبر جدید  مشهد| توجهی به بخش‌های مختلف حوزه گردشگری و سلامت نمی‌شود

استاندار خراسان رضوی با طرح این سوال که چرا رسانهها نباید درباره مشهد خبرهای خوب به بیرون منعکس کنند؟ گفت: ضرورت دارد اصحاب رسانه خراسان رضوی اخبار امیدآفرین و مثبت از استان و مشهد را به گونهای منتشر کنند که بازخوردهای ملی و حتی بینالمللی داشته باشد.

رزم حسینی از الزامی شدن تدوین پیوست فرهنگی در مناقصات حوزه معدن به عنوان یک اقدام فرهنگی ارزشمند یاد و گفت: باید گفتمان فرهنگ اقتصاد مقاومتی را در جامعه راهاندازی کنیم و رسانهها در این زمینه میتوانند نقشآفرینی کنند.

وی اجرای مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی را یکی از مهمترین اولویتهای استان برشمرد و اظهار داشت: مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی یک ابزار مدیریتی کارآمد است برای آنکه به هدف توانمندسازی مردم دست پیدا کنیم و در این راستا الگوی موفقی مانند «قلعهگنج» هم وجود دارد که میتوان از آن استفاده کرد.

خبر جدید  ۱۶ منطقه خراسان رضوی دارای «معین اقتصادی» شده‌اند

رزم حسینی با تاکید بر اینکه برای ایجاد همدلی و همزبانی بین دستگاههای اجرایی تلاش خواهیم کرد، گفت: در دو ماه گذشته با اجرای مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی اتحاد خوبی بین نهادهای حاکمیتی ایجاد شدهاما کافی نیست و باید برای افزایش انسجام و همدلی بازهم تلاش کرد.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه ولایت و توسعه محور مدیریت استان به شمار میرود، تاکید کرد: براساس قانون اساسی، رهبری در راس امور قرار دارد و نباید به یک گروه خاص محدود کرد زیرا ولایت متعلق به همه مردم است.در مجموعه مدیریتی استان از هرگونه حاشیه سیاسی بیثمر پرهیز میکنیم زیرا پرداختن به برخی مسائل سیاسی نتیجهای ندارد.

خبر جدید  مشهد| «قصّه‌های روضه» از سوی «به‌نشر» به چاپ دوم رسید

رزم حسینی ساماندهی حاشیه شهر را هم یکی از اولویتهای دستگاههای اجرایی برشمرد و گفت: تاکنون ۴ جلسه درباره سکونتگاههای غیررسمی مشهد برگزار کردهایم که در یکی از آنهاوزیر راه و شهرسازی حضور داشت اما هنوز به جمعبندی خاصی نرسیدهایم و هرکاری که تاکنون در حاشیه شهر انجام گرفته، مسکن بوده است.

وی تاکید کرد: در صورتی که به یک طرح واحد برای ساماندهی حاشیه شهر مشهد رسیدیم همه دستگاههای حکومت را پای کار میآوریم تا اقدامات لازم در این راستا انجام گرفته و نتایج مطلوبی حاصل شود.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه کاهش آسیبهای اجتماعی یکی دیگر از برنامههای اصلی دولت است، افزود: به طور جدی پای کار کاهش آسیبهای اجتماعی هستیم و برای تحقق این مهم، اجرای طرح عملیاتی را از برخی مناطق حاشیه شهر از ابتدای سال آینده کلید خواهیم زد.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *