خراسان ما
خراسان ما

طرح تشدید نظارت های دامپزشکی خراسان رضوی آغاز شد

طرح تشدید نظارت های دامپزشکی خراسان رضوی آغاز شد

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی در این مراسم گفت: در اجرای این طرح که تا ۱۶ فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت، ۱۲۰ گروه دامپزشکی به همراه ۲۴۰ کارشناس و ناظران شرعی فعالیت دارند.
دکتر احمد شریعتی، هدف از اجرای این طرح را سلامت فرآورده های خام دامی و تامین بهداشت عمومی زائران و مجاوران در این استان عنوان کرد.
وی افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته در بسیاری از حوزه ها، شاهد کاهش محسوس بیماری های آنفلوآنزا و تب برفکی هستیم.
وی اظهار داشت: از ابتدای امسال حدود ۷۰ میلیون قطعه مرغ در کشتارگاه های تحت نظارت دامپزشکی ذبح شده و یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن گوشت قرمز نیز تولید شده است.
شریعتی گفت: در این مدت حدود یک هزار تن فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف، ضبط و حدود هزار پرونده برای متخلفین در مراجع قضایی تشکیل شد.

* کمک و حمایت دادگستری از دامپزشکی
معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: آماده کمک و حمایت از دامپزشکی هستیم تا ماموریت های این اداره کل به بهترین شکل انجام شود.
سید امیر مرتضوی افزود: دستگاه های مرتبط نظیر دامپزشکی باید مراقب توزیع فرآورده های خام دامی در همه نقاط به ویژه در گلوگاه ها باشند.
وی با تاکید بر بازرسی های مکرر اظهار داشت: داشتن بانک اطلاعات جامع از مراکز توزیع فرآورده های خام دامی و تمایز واحدهای مجاز و غیرمجاز بسیار ضروری است.
وی گفت: لازم است به خاطیان تذکر داده شده و از ظرفیت رسانه ها نیز برای آگاهی بیشتر به مردم استفاده شود.

* سال گذشته ۳۲ میلیون نفر وارد مشهد شدند
سخنگوی ستاد خدمات سفر استان خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: سال گذشته در مسیرهای منتهی به مشهد حدود ۸۰ میلیون تردد رخ داد و براساس آمارها حدود ۳۲ میلیون نفر وارد این کلانشهر شدند که از این تعداد ۳٫۵ میلیون نفر اتباع خارجی بوده اند.
مهدی فروزان افزود: سهم ایران از گردشگری به عنوان سومین صنعت برتر دنیا کمتر از سه درصد است و باید به گونه ای رفتار کنیم که افزایش قیمت در زمینه سفر و اقلام غذایی نداشته باشیم.
وی اظهار داشت: بر اساس آمار، بیش از ۵۰ درصد سفرها به مشهد ختم می شود و بر این اساس باید همه امکانات مهیا شود تا خدمتگزار خوبی برای زائران حضرت امام رضا (ع) باشیم.
۳۰۲۷ / ۲۰۳۰ / ۶۰۵۳


منبع :: http://www.irna.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد