اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

طرح تشدید نظارت های دامپزشکی خراسان رضوی آغاز شد

طرح تشدید نظارت های دامپزشکی خراسان رضوی آغاز شد

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی در این مراسم گفت: در اجرای این طرح که تا ۱۶ فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت، ۱۲۰ گروه دامپزشکی به همراه ۲۴۰ کارشناس و ناظران شرعی فعالیت دارند.
دکتر احمد شریعتی، هدف از اجرای این طرح را سلامت فرآورده های خام دامی و تامین بهداشت عمومی زائران و مجاوران در این استان عنوان کرد.
وی افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته در بسیاری از حوزه ها، شاهد کاهش محسوس بیماری های آنفلوآنزا و تب برفکی هستیم.
وی اظهار داشت: از ابتدای امسال حدود ۷۰ میلیون قطعه مرغ در کشتارگاه های تحت نظارت دامپزشکی ذبح شده و یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن گوشت قرمز نیز تولید شده است.
شریعتی گفت: در این مدت حدود یک هزار تن فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف، ضبط و حدود هزار پرونده برای متخلفین در مراجع قضایی تشکیل شد.

خبر جدید  بازار فرش مشهد رونق ندارد

* کمک و حمایت دادگستری از دامپزشکی
معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: آماده کمک و حمایت از دامپزشکی هستیم تا ماموریت های این اداره کل به بهترین شکل انجام شود.
سید امیر مرتضوی افزود: دستگاه های مرتبط نظیر دامپزشکی باید مراقب توزیع فرآورده های خام دامی در همه نقاط به ویژه در گلوگاه ها باشند.
وی با تاکید بر بازرسی های مکرر اظهار داشت: داشتن بانک اطلاعات جامع از مراکز توزیع فرآورده های خام دامی و تمایز واحدهای مجاز و غیرمجاز بسیار ضروری است.
وی گفت: لازم است به خاطیان تذکر داده شده و از ظرفیت رسانه ها نیز برای آگاهی بیشتر به مردم استفاده شود.

خبر جدید  شهرداری مشهد خریدار طرح‌‌های معمارانه برای ایجاد حس تعلق به شهر است

* سال گذشته ۳۲ میلیون نفر وارد مشهد شدند
سخنگوی ستاد خدمات سفر استان خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: سال گذشته در مسیرهای منتهی به مشهد حدود ۸۰ میلیون تردد رخ داد و براساس آمارها حدود ۳۲ میلیون نفر وارد این کلانشهر شدند که از این تعداد ۳٫۵ میلیون نفر اتباع خارجی بوده اند.
مهدی فروزان افزود: سهم ایران از گردشگری به عنوان سومین صنعت برتر دنیا کمتر از سه درصد است و باید به گونه ای رفتار کنیم که افزایش قیمت در زمینه سفر و اقلام غذایی نداشته باشیم.
وی اظهار داشت: بر اساس آمار، بیش از ۵۰ درصد سفرها به مشهد ختم می شود و بر این اساس باید همه امکانات مهیا شود تا خدمتگزار خوبی برای زائران حضرت امام رضا (ع) باشیم.
۳۰۲۷ / ۲۰۳۰ / ۶۰۵۳

خبر جدید 


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *