اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

طعم قرآن در حریم قدسی انیس‌النفوس(ع)

طعم قرآن در حریم قدسی انیس‌النفوس(ع)

گروه فعالیت‌های قرآنی – اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی برنامه‌های متنوع قرآنی را برای زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) در بازه زمانی ۵ الی ۱۱ اسفند‌ماه سال جاری در نظر گرفته است.

به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی برنامه‌های متنوع قرآنی را برای زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) در بازه زمانی ۵ الی ۱۱ اسفند‌ماه سال جاری در نظر گرفته است.
ترتیل‌خوانی روزانه
بنابر این گزارش، در طول ایام این هفته هر روز بعد از اقامه نماز صبح، برنامه‌های قرآنی با ترتیل‌خوانی کلام الله مجید در رواق امام‌ خمینی(ره) ویژه عموم زائران آغاز می‌شود که تلاوت را سیدحجت ترحمی و غلامرضا باوجدان بر عهده دارند.
علاوه بر این، محفل قرآنی نوجوان ویژه عموم پنجشنبه این هفته از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۱۸:۳۰ در دارالقرآن‌الکریم با قرائت سیدابراهیم کاتبی و محمدرضا رمضانپور، قاریان و محمدمهدی احمدزاده،‌ حافظ در نظر گرفته شده است.
محفل بانوان
همچنین برگزاری محفل انس با قرآن در جوار عترت ویژه بانوان در دارالقرآن‌الکریم از ساعت ۹ الی ۱۱ روز جمعه، ۱۱ اسفندماه با اجرای سمیه حاجی‌زاده و تلاوت خدیجه تاتینا، مریم هاشمی و مریم افخمی،‌ قاریان و نجمه ملک‌پورزاده، حافظ قرآن و همچنین اجرای گروه تواشیح ریحانةالنبی(ص) از دیگر این برنامه ها به شمار می رود.
برگزاری کارگاه مهدالرضا(ع) ویژه کودکان ۵ الی ۱۰ سال دختر و ۵ تا ۷ سال پسر، هر روز از ساعت ۸ الی ۱۳ و ۱۳ الی نماز مغرب در رواق حضرت زهرا(س) و از ساعت ۸ الی ۱۳ و ۱۶ الی ۲۰ در دارالقرآن‌الکریم از دیگر این برنامه ها محسوب می‌شود.
همچنین، تشکیل کارگاه‌ها، جلسات، نشست‌ها و کلاس‌های آموزشی قرائت و حفظ قرآن ویژه آقایان در رده‌های سنی مختلف در رشته‌های قرائت، تجوید، ترتیل، حفظ، تفسیر و حدیث و تصحیح قرائت قرآن و اذکار نماز در روزهای مختلف هفته و در مسجد ملاهاشم، مسجد گوهرشاد، ایوان ولی‌عصر و ضلع غربی صحن جامع رضوی نمونه دیگری از برنامه‌های در نظر گرفته شده است.
مسابقات قرآن
برگزاری مسابقات قرآنی از جمله «آفتاب طوس» ویژه کارکنان جلسه آموزشی مسجد اداره مرکزی آستان قدس رضوی صبح‌های پنجشنبه، مسابقه «فرشتگان آسمانی» ویژه جنگ قرآنی کودک و نوجوان در دارالقرآن‌الکریم پنجشنبه شب‌ها، مسابقه «از قرآن بپرس» ویژه نوجوانان، مسابقات «در محضر قرآن»، «شکوه هشتم»، و «در حریم نور» ویژه عموم و مسابقه «ریحانةالنبی(س)» ویژه محافل قرآنی بانوان از دیگر این برنامه‌ها به شمار می‌رود.
برنامه‌های قرآنی زائران غیرایرانی
گفتنی است، تلاوت روزانه یک صفحه قرآن ویژه اردوزبانان هر روز بعد از اقامه نماز مغرب و عشا در رواق کوثر با حضور آقایان سعادتی و ترتیل خوانی دو صفحه در رواق دارالرحمة ویژه ترکی و آذری‌زبانان توسط آقایان اسماعیل‌پناه، همرنگ، زینالزاده و اطاعتی از دیگر برنامه‌های معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی در این هفته به شمار می‌رود.
انتهای پیام

خبر جدید  کاهش 10 درصدی ذخیره آب سدهای خراسان رضوی

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *