اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

عاشقان ولایت در انتظار دیدار یار هستند/ مشهد؛ کانون توجه ایران

عاشقان ولایت در انتظار دیدار یار هستند/ مشهد؛ کانون توجه ایران

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها؛ همزمان با اولین روز سال جدید زائران و مجاوران بارگاه رضوی با حضور در رواق بزرگ امام خمینی (ره) حرم امام هشتم (ع) منتظر دیدار ولی امرمسلمین هستند تا بیعت خود را با رهبر معظم انقلاب تجدید کنند.

از چند روز قبل محل سخنرانی رهبر معظم انقلاب برای حضور عاشقان ولایت آماده سازی شده و از درب‌های رواق امام خمینی (ره) نیز از ساعتی قبل بر روی مشتاقان دیدار با حضرت آیت الله خامنه ای بازشده است.

همچون سال‌های گذشته به دلیل استقبال پرشور زائران از دیدار نوروزی با رهبر معظم انقلاب تمامی صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر رضوی به تلویزیون‌های پهن پیکر مجهز شده تا امکان استفاده همه زائران از سخنان مهم مقام معظم رهبری فراهم شود.

از ظهر امروز نیز تمامی خیابان‌های منتهی به حرم مطهر رضوی مملو از زائران و مجاورانی است که برای حضور در مراسم سخنرانی رهبر معظم انقلاب در حال عظیمت به سوی حرم امام هشتم (ع) هستند.

ترجمه همزمان سخنرانی رهبر معظم انقلاب

طبق اعلام مدیریت زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی ترجمه همزمان سخنان رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نوروزی به صورت زنده برای زائران غیرایرانی در تالار قدس حرم مطهر رضوی ترجمه خواهد شد.

همچنین پوشش مستقیم تصویری مراسم سخنرانی از رواق امام خمینی (ع) برای پخش از شبکه‌های مختلف توسط چندین تیم رادیو و تلویزیونی به انجام خواهد رسید.

تلاوت قرآن توسط یکی از قاریان ممتاز، قرائت زیارت امین الله توسط جعفر ملائکه، اجرای سرود همخوانی آوای رضوان، شعر خوانی صابر خراسانی، مدیحه سرایی احمد واعظی و خیر مقدم تولیت آستان قدس رضوی از جمله برنامه‌های اعلام شده دیدار نوروزی رهبر معظم انقلاب با زائران است و مجری این مراسم نیز مجید یراق بافان خواهد بود.

خبر جدید  ضرورت کاربردی شدن حمل و نقل عمومی مشهد

تسهیل در امر زیارت

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در سخنرانی پیش از بیانات نوروزی رهبر معظم انقلاب در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی با تبریک اعیاد ماه رجب و شروع سال جدید اظهار کرد: امیدواریم این سال بر همه مردم ایران مبارک باشد و دعای معتکفان و بندگان صالح خداوند در تمام مساجد در حق امت اسلامی مستجاب باشد.

وی افزود: اعتکاف از افتخارات نظام مقدس اسلامی است و مردان و زنان دلداده به خداوند ۳ روز را با معبود خویش خلوت می‌کنند و امیدواریم خداوند برکاتش را بر ما نازل کند.

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: از سوی همه مردم و علما مقدم رهبر معظم انقلاب به مشهد را گرامی می‌داریم و امیدواریم سخنان رهبری ایشان در روز اول سال در حرم مطهر رضوی برای همه امت اسلامی و مردم ایران چراغ راهی سالانه در برنامه ریزی و حرکت در بخش‌های مختلف باشد.

رئیسی تصریح کرد: اولین مأموریت ما در آستان قدس رضوی توجه به زائر و زیارت بوده و همه برنامه‌ها برای تسهیل امر زیارت است و در این راستا اقداماتی در فیزیک حرم رضوی نیز به انجام رسیده است.

وی بیان کرد: ما زیارت را از مبدا تا مبدا می‌دانیم و تلاش می‌کنیم در طول سفر نیز تسهیلات لازم را فراهم کنیم و توجه ویژه ای نیز به تشرف زائران بی بضاعت شده و طی سال‌های گذشته یک میلیون زائر زیارت اولی به مشهد مشرف شدند.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: ایجاد زائر سرای با ظرفیت ۲۰ هزار نفر برای استفاده افراد کم برخوردار مورد توجه قرار گرفت و مقدمات ساخت رضوان انجام شده و امکان گنجایش ۳۰۰ هزار نفر را دارد.

خبر جدید  تخفیف عوارض شهرداری برای کتابفروشی‌های مشهد

رئیسی تاکید کرد: نذورات در آستان قدس ۲ برابر شده و ۸۲ رقبه وقفی و ۲۲۷ رقبه دیگر در نوبت ثبت وقف قرار دارد و تلاش ما این است که به سرمایه‌های اجتماعی توجه داشته باشیم.

وی گفت: در حوزه فرهنگی با توجه به امکانات موجود در آستان قدس برای اوقات فراغت زائران برنامه ریزی و ۴ مرکز ویژه برای معرفت افزایی و شناخت سیره رضوی در مشهد راه اندازی شد.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: در باغ‌های آستان قدس اجازه ندادیم حتی یک درخت نیز قطع شود و فضای مفرحی را برای جوانان و نوجوانان ایجاد و مرکز تربیتی را نیز در تهران دایر کردیم.

رئیسی گفت: مرکز مشاوره آستان قدس رضوی با حضور ده‌ها مشاور برجسته آماده خدمت به جوانان است و در بخش سوغات زائر نیز اقدامات زیادی به انجام رسیده است.

وی بیان کرد: برگزاری نشست علمی با عنوان گفتگوی بین ادیان و اعتاب مقدس به انجام رسید و مراکز فرهنگی زیادی نیز در این عرصه ورود یافتند و اقدامات تکمیلی در حال انجام است.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: در بخش خدمت رسانی به نیازمندان نیز اقدامات خوبی انجام شده و دیدگاه ما این است که مشکلات محرومان را از هر طریق ممکن رفع کنیم زیرا گره گشایی از مردم را از نعمت‌های خداوند می‌دانیم.

کمک به گروه‌های جهادی

رئیسی تاکید کرد: به لطف خداوند بیش از ۳ هزار گروه جهادی با کمک آستان قدس رضوی کارهای زیادی را در شهرهای مختلف کشور به انجام رساندند و از دانشجویان و طلاب برای توجه به این مهم قدردانی می‌کنیم.

خبر جدید  اعتراضات باید در سایه امنیت مطرح شود/ هدف اغتشاشگران شکست مردم و ملت ایران است

وی گفت: امروز در خراسان بزرگ ۲۵۰ قنات لایروبی و کشاورزی و دامپروری احیا شده است تا خانواده‌ها بتوانند روی پای خود بایستند و در بخش درمانی نیز اقدامات خوبی به انجام رسیده است.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: بنیاد کرامت آستان قدس رضوی جزو اولین دستگاه‌های خدمت رسان به مردم در حوادث از جمله سیل مازندران و زلزله کرمانشاه است و از این پس نیز خواهد بود.

رئیسی بیان کرد: طرح مشهد بدون گرسنه را آغاز کردیم و تلاش می‌کنیم در مشهد و خراسان رضوی کسی گرسنه سربه بالین نگذارد.

وی خاطرنشان کرد: در بخش اقتصادی برای نخستین مرتبه سامانه شفافیت مالی آستان قدس رضوی آغاز به کار کرد و همه مردم می‌توانند از مسائل مالی این آستان آگاه باشند زیرا این اقدام را در جهت سرمایه اجتماعی و اعتماد سازی می‌دانیم.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: ایجاد زمینه خدمت به امام هشتم (ع) در همه شهرها فراهم شد و ۲۰۰ هزار نفر آمادگی خود را برای مشارکت در این بخش اعلام کردند و موجی برای خدمت به محرومان ایجاد شده است.

رئیسی تاکید کرد: در حال حاضر به جز یک شرکت آستان قدس رضوی هیچ مجموعهزیاندهی ندارد و همین یک شرکت نیز به زودی تعیین تکلیف خواهد شد و معتقدیم می‌توانیم در کشور کارهای زیادی در بخش اشتغال به انجام رسانیم.

کد خبر ۴۵۷۳۲۱۲


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *