اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

عشایر تولید کننده ۱۵ درصد گوشت خراسان رضوی

عشایر تولید کننده ۱۵ درصد گوشت خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیر کل امور عشایر خراسان رضوی در دیدار با دکتر قاسم پور سرپرستعشایر تولید کننده 15 درصد گوشت خراسان رضوی فرمانداری بردسکن جمعیت عشایر استان را بیش از ۷ هزار نفر اعلام کرد و گفت: اگرچه عشایر استان تنها ۲ درصد جمعیت استان را شامل می شوند ولی با ۱۲ هزار تن تولید گوشت قرمز در سال نیاز ۱۵ درصد گوشت قرمز استان را تامین می کنند.

خبر جدید  محاکمه متهمان پرونده موسوم به "تعاونی اعتباری اعتماد ایرانیان"

مهندس محمد نبوی فر جمعیت عشایر کشور را یک میلیون و ۲۰۰ هزار اعلام کرد و گفت: عشایر سالانه ۲۰۰ هزار تن گوشت قرمز را تولید می کنند که نیاز ۲۵ درصد جمعیت کشور را تامین می کنند.

وی با بیان اینکه عشایر استان در ۱۳ شهرستان حضور دارند گفت: شهرستان بردسکن به لحاظ وسعت مناطق عشایری و جمعیت عشایری آن رتبه اول و دوم را در استان داراست.

خبر جدید  افزایش ۱۵۷ درصدی مستمری بگیران تحت پوشش بهزیستی

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی عنوان کرد: هر نفر عشایر گوشت قرمز ۱۶ نفر را تامین می کند و کمترین آسیب های اجتماعی و پرونده های قضایی و خانوادگی مربوط به عشایر است.

مهندس نبوی به پرداخت تسهیلات به جامعه عشایری اشاره کرد و گفت: خوشبختانه خراسان رضوی در پرداخت تسهیلات توانسته از ۷۰ میلیارد تومانی که به عشایر کشور اختصاص داده شده است ۴۵ درصد آن را جذب کند که سهم بردسکن از این اعتبارات ۶ میلیارد تومان است.

خبر جدید  معرفی مدیر متخلف یکی از مدارس مشهد به هیات تخلفات اداری

عشایر استان سالانه حدود ۱۲ هزار تن گوشت قرمز، ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن شیر، ۴۰۰ تن روغن زرد، ۲۹۰ تن کره، ۱۱ هزار متر مربع صنایع دستی و داری و ۳۴۰۰ مورد صنایع دستی غیرداری تولید میکنند.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *