اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

عملکرد خوب سازمان اوقاف اعتماد مردم را جلب می کند

عملکرد خوب سازمان اوقاف اعتماد مردم را جلب می کند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید مهدی خاموشی یک شنبه شب در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی ویژه معاونین فرهنگی ادارات اوقاف سراسر کشور که در محل مجتمع فرهنگی آموزشی امامت مشهد با تاکید بر عملکرد درست سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: در صورتی که بتوانیم موقوفات را به خوبی استفاده کرده و نگهداریم همین مسئله سازمان اوقاف را در پازل غیر قابل حذف قرار خواهد داد. وی با تاکید بر لزوم اجرای امر ولی فقیه در رابطه با موقوفات خارج از کشور گفت: موقوفات خارج از کشور باید از طریق رهبر معظم انقلاب انجام شود و در این زمینه باید طبق نظر ایشان عمل کرد. رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با تاکید بر پیگیری برنامه‌های در نظر گرفته شده گام دوم انقلاب بیان کرد: به محض آماده شدن، برنامه وارد فاز اجرایی خواهد شد. وی همچنین در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به وجود شهدایی مانند شهید حججی خاطر نشان کرد: اگر مسئولان سر نترسی دارند به واسطه همان ایمان و شجاعتی است که همچون شهید حججی را در نسل دوم انقلاب پرورش و تحویل جامعه اسلامی می‌دهد. رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به دیدارهای که با رهبر معظم انقلاب انجام داده است عنوان کرد: چندین نوبت به محضر رهبری رسیدم و ایشان در جمع مسؤلان فرهنگی فرهنگ را این‌گونه معنا کردند؛ فرهنگ جنبه تنفسی اجتماع است و عوامل مخل فرهنگ نقش ماشین دودی را دارد که باعث تنگ شدن حوزه تنفسی می‌شود و نباید به سادگی از آسیب‌های فرهنگی گذشت و عبور کرد.

خبر جدید  باید تفکر بخش خصوصی در اقتصاد استان حاکم شود

وی با اشاره به اینکه در خصوص پیوست فرهنگی در دولت نهم و شورای عالی انقلاب فرهنگی به طور جدی بحث شده است، تاکید کرد: ما در اوقاف باید برای تمامی کارهای مان پیوست فرهنگی داشته باشیم و همچنین امام‌زادگان نیز باید پیوست فرهنگی داشته باشد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور یادآور شد: نیت وقف برای خدمت‌رسانی است، ما باید پیوست فرهنگی، اجتماعی و محیط زیستی اوقاف را بنویسیم. خاموشی همچنین با تبیین و توضیح واژه فرهنگ اظهار کرد: فرهنگ به؛ رسوبی، خود هدفی و پیرو، فرهنگ تابع و بی‌رنگ، فرهنگ جامعه دینی و خدا که نهایت این جامعه دینی است، تقسیم می‌شود. حجت‌الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور نیز در ادامه با بیان اینکه در سازمان اوقاف به دلیل ارتباطات گستردهای که با اقشار مختلف و اصناف گوناگون دارد ظرفیت بسیاری بالایی وجود دارد گفت: شاید در هیچ دستگاهی چنین ظرفیتی وجود نداشته باشد. وی با تاکید بر اینکه کار ما باید خروجی داشته باشد، اظهار کرد: برای فعالیت‌های فرهنگی از محل موقوفات هزینه زیادی شده است لذا این هزینه‌ها باید اثر معنوی در جامعه داشته باشد و این موقوفات در مدار صحیح خود قرار گیرد. کد خبر ۴۶۷۸۹۹۲

خبر جدید  نیازمند اصلاح الگوی مصرف آب در کشور هستیم

عملکرد خوب سازمان اوقاف اعتماد مردم را جلب می کند

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *