نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد گفت: پایه و بنیان انقلاب اسلامی در این ۴۰ سال، ایثارگری‌های انسان‌های انقلابی بود. " /> فداکاری انسان‌های انقلابی اساس و پایه انقلاب اسلامی است | خراسان ما
خراسان ما
خراسان ما

فداکاری انسان‌های انقلابی اساس و پایه انقلاب اسلامی است

فداکاری انسان‌های انقلابی اساس و پایه انقلاب اسلامی است

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا، از پایگاه اطلاعرسانی آیتالله علمالهدی، امام جمعه مشهد مقدس در خطبه های نماز جمعه این هفته با یادآوری صدور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توسط مقام معظم رهبری و دستهبندی ویژگی نظام اسلامی در این ۴۰ سال اظهار کرد:پایه و بنیان انقلاباسلامی در این ۴۰ سال، ایثارگریهای انسانهای انقلابی بود، خیل عظیم شهدا، حضور پربرکت مردم در جبهههای حق علیه باطل و فداکاریهایی که امروز بعد از ۴۰ سال بعد از پیروزی انقلاب، از خانواده شهدا، جانبازان، آزادگان، رزمندگان و ایثارگرانبهعنوان قشر عظیم در این مملکت مشاهده میکنیم، بنیه اصلی انقلاب بوده و است.

شهادت و ایثارگری به فرهنگ جامعه تبدیل شده است

امام جمعه مشهد مقدس اضافه کرد: اگر انقلاب را یک درخت فرض کنیم، که آب پای آن درخت مرتب جریان داشته، در ۴۰ سالی که از عمر نظام اسلامی می گذرد با خون درخت انقلاب اسلامی آبیاری شدهو این انقلاب و درخت را سرسبز، تناور و با نشاط نگه داشته است.

بار انقلاب بر دوش مردم بوده و هست

وی به بیان دومین نکته عمر ۴۰ ساله انقلاب پرداخت و گفت: بار اصلی انقلاب در این ۴۰ سال روی دوش مردم بود، مردم ما در همه عرصهها حضور داشتند، مردم ما زمینه پذیرش این شهادتها، خون دادنها و ایثارگریها را بهعنوان یک فرهنگ در جامعه خودشان به وجود آوردند، هرکجا خطری متوجه انقلاب ما شد، مردم، مردانه آمدند وسط میدان و پای انقلاب ایستادند.

حضور مردم در صحنه دشمن را درماندهکرده است

آیتالله علمالهدی یادآور شد: حضور مردم در صحنههای انقلابدر این ۴۰ ساله دشمنان ما را از هرگونه تصمیمگیری علیه ما درمانده کرده است .

امام جمعه مشهد افزود : مردم انقلاب و نظام را از خود میدانند و زن و مرد نسل سوم و چهارم انقلاب بهتر از نسل اول بار انقلاب را روی دوش خود گرفتهاند و این دلبستگی مردم به انقلاب، بنیه اصلی، و توان صد در صد کامل انقلابی است که ۴۰ سال عمر کرده است.

وی با بیان تدام دشمنیها با انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: تداوم دشمنی با انقلاب اسلامیسومین نکته قابلتوجه در عمر ۴۰ ساله انقلاب است و دشمن در این راستا هرچه از دستش برآمده از قبیل جنگ، توطئه، فتنه و تحریم کوتاهی نکرده است.

شکست دشمن در همه توطئهها و فتنهها

نماینده ولیفقیه در خراسان رضوی اظهار کرد: دشمن در همه دشمنیهایش در این ۴۰ سال شکست خورده است، یک سیاستمدار جهانی در ۴۰ سالی که از عمر نظام میگذرد به ما نشان دهد کجا آمریکا، اسرائیل و دشمنان ما، فتنه، توطئه و تهاجمی علیه ما شروع کردند که بهپیروزی ختمشدو به نتیجه رسید،یک مورد هم ندارند و همهجا شکست خوردند.

نهاد انقلابی سپاه از همه آزمونها پیروز خارج شده است

امام جمعه مشهد خاطر نشان کرد:در طول این ۴۰ سال که از عمر نظام اسلامی می گذرد و نهادهای انقلابی از نظام اسلامی متولد شدند که در رأس آنان سپاه پاسداران قرار دارد در همهجاپیروز و موفق بوده و خوبدرخشیده است، موردی پیش نیامده کهنهاد امنیتی، نظامی و انتظامی، نیروهای مسلح و نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران در عرصهای وارد شوند و شکست بخورند، در همهجا پیروز بودند و در مقابل همه توطئهها، با همه فتنهها مقابله کردند.

انتهای پیام/۴۱۱۷


منبع :: http://ana.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد