اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

فرصت‎های سرمایه‎گذاری ۲۸ شهر استان شناسایی شد

فرصت‎های سرمایه‎گذاری ۲۸ شهر استان شناسایی شد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌رضوی گفت: فرصت‎های سرمایه‎گذاری در ۲۸ شهر استان خراسان‌رضوی شناسایی و تقدیم استاندار شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، ابوالفضل مکرمی‌فر در دیدار با فرماندار کاشمر عنوان کرد: ریسک‌هایی که برای صیانت از سرمایه‌گذاران لازم است، در این پروژه‌ها پیش‌بینی شده و در واقع سرمایه‌گذار با ۱۰۰ درصد اطمینان در هریک از این فرصت‌ها می‌تواند وارد شود و سرمایه‌گذاری لازم را انجام دهد.

وی عنوان کرد: برای اجرای ۱۳۰ پروژه سرمایه‌گذاری در حوزه‌های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی استان به ۱۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه نیاز است که با اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری بخش گردشگری و صنایع دستی پیش‌بینی ایجاد ۱۹ هزار و ۴۸۰ فرصت شغلی می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌رضوی بیان کرد: در این ۲۸ شهر ۷ شهر فاقد زیرساخت‌های لازم هستند که اعتبار مورد نیاز برای تأمین زیرساخت‌های لازم، ۳۵ میلیارد تومان است و سایر شهرها از زیرساخت‌های لازم برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، ۵۰ درصد فرصت‌های شغلی در مناطق شهری و ۵۰ درصد هم در مناطق روستایی ایجاد خواهد شد، از برگزاری دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنرهای سنتی در مشهد خبر داد.

خبر جدید  انتقاد یک فعال سیاسی از رابطه مسوولان استان با خانه احزاب

مکرمی‎فر عنوان کرد: این نمایشگاه از تاریخ ۳ لغایت ۷ مرداد ماه با حضور هنرمندان و صنعتگران ایرانی، شهرهای جهانی و ملی، فروشندگان، اتحادیه‌های صنایع دستی و فعالان صنایع دستی کشور برگزار خواهد شد.

 وی ادامه داد: سال گذشته ۱۴ میلیارد تومان تسهیلات ۴ درصد داشته‎ایم که نه تنها به طور کامل جذب شد بلکه ۵ میلیارد تومان دیگر اعتبار مازاد سایر دستگاه‌هایی که نتوانستند جذب کنند، جذب کردیم که در مجموع به ۱۹ میلیارد تومان رسید.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌رضوی عنوان کرد: به رغم اینکه در سال جاری برای کل کشور ۳۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده اما تاکنون سهم استان خراسان‌رضوی مشخص نشده است.

مکرمی‎فر گفت: هرچند شهرستان کاشمر در حوزه گردشگری وضعیت مطلوبی دارد اما هنوز باید تلاش بیشتری شود، ۳۲ منطقه گردشگری مصوب در استان وجود دارد و اگر افرادی در کاشمر باشند که بخواهند مجوزهای لازم برای مناطق گردشگری را بگیرند برای تامین زیرساخت‌ها به صورت بلاعوض کمک‎هایی را خواهیم داشت.

خبر جدید  آغاز پذیرایی مواکب خادمیاری امام رضا علیه السلام

وی ضمن مطلوب ارزیابی کردن بخش کوهسرخ در زمینه گردشگری گفت: هرچند کاشمر دارای چندین امامزاده است اما به ایجاد منطقه‎ای برای گردشگری هم نیاز دارد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌رضوی افزود: تمامی شهرهای استان در زمینه گردشگری و صنایع دستی در حال پیشی گرفتن از از یکدیگرند به طوری که سال گذشته فقط در بخش صنایع دستی برای ۷۶۷ نفر اشتغال دائم ایجاد شد و از تسهیلات اشتغال روستایی با کارمز ۴ درصد استفاده کردند.

مکرمی‌فر عنوان کرد: اکنون ۳۳ منطقه نمونه گردشگری در استان داریم و ۱۶ روستای هدف گردشگری مصوب و ظرفیت‌های قابل توجه در حوزه‌های مختلف تاریخی، طبیعی، صنایع دستی و هنرهای سنتی وجود دارد.

زمینه توسعه و رونق گردشگری در کاشمر فراهم شده است

در این دیدار فرماندار کاشمر گفت: به رغم وجود آثار و جاذبه‌های گردشگری و امامزادگان بسیار در کاشمر اما باید در زمینه جذب گردشگری تلاش بیشتری به نسبت گذشته داشت.

خبر جدید  ارز ناشی از نفت موجب بی‌ثباتی در اقتصاد ما شده است

مسلم ساقی افزود: گردشگری صنعت جدید و نوپایی است و کشورهایی که در این حوزه خوب کار کردند اثرات و ثمرات آن را دیدند، از سویی هرچند نگاه میراث فرهنگی در این خصوص حرفه‌ای شده اما هنوز نیازمند زیرساخت‌ها و بسترهای لازم هستیم که باید مهیا شود.

وی اظهار کرد: با تلاش‎های صورت گرفته و راه‎اندازی هفت اقامتگاه بوم‎گردی زمینه توسعه و رونق گردشگری در کاشمر فراهم شده و امکان حضور گردشگرانی از شهرهای دیگر وجود دارد.

فرماندار کاشمر بیان کرد: در راستای رونق گردشگری شهرستان فرمانداری کاشمر آمادگی هرگونه همکاری و حمایت را از اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دارد.

 
به گزارش ایسنا؛ مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در سفر خود به کاشمر ضمن بررسی آخرین وضعیت موزه شهر کاشمر از اقامتگاه بوم‌گردی روستای فروتقه بازدید نمود.
انتهای پیام
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: فرصت‎های سرمایه‎گذاری ۲۸ شهر استان شناسایی شد

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *