خراسان ما
خراسان ما

فرصت‎های سرمایه‎گذاری ۲۸ شهر استان شناسایی شد

فرصت‎های سرمایه‎گذاری ۲۸ شهر استان شناسایی شد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌رضوی گفت: فرصت‎های سرمایه‎گذاری در ۲۸ شهر استان خراسان‌رضوی شناسایی و تقدیم استاندار شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، ابوالفضل مکرمی‌فر در دیدار با فرماندار کاشمر عنوان کرد: ریسک‌هایی که برای صیانت از سرمایه‌گذاران لازم است، در این پروژه‌ها پیش‌بینی شده و در واقع سرمایه‌گذار با ۱۰۰ درصد اطمینان در هریک از این فرصت‌ها می‌تواند وارد شود و سرمایه‌گذاری لازم را انجام دهد.

وی عنوان کرد: برای اجرای ۱۳۰ پروژه سرمایه‌گذاری در حوزه‌های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی استان به ۱۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه نیاز است که با اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری بخش گردشگری و صنایع دستی پیش‌بینی ایجاد ۱۹ هزار و ۴۸۰ فرصت شغلی می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌رضوی بیان کرد: در این ۲۸ شهر ۷ شهر فاقد زیرساخت‌های لازم هستند که اعتبار مورد نیاز برای تأمین زیرساخت‌های لازم، ۳۵ میلیارد تومان است و سایر شهرها از زیرساخت‌های لازم برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، ۵۰ درصد فرصت‌های شغلی در مناطق شهری و ۵۰ درصد هم در مناطق روستایی ایجاد خواهد شد، از برگزاری دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنرهای سنتی در مشهد خبر داد.

مکرمی‎فر عنوان کرد: این نمایشگاه از تاریخ ۳ لغایت ۷ مرداد ماه با حضور هنرمندان و صنعتگران ایرانی، شهرهای جهانی و ملی، فروشندگان، اتحادیه‌های صنایع دستی و فعالان صنایع دستی کشور برگزار خواهد شد.

 وی ادامه داد: سال گذشته ۱۴ میلیارد تومان تسهیلات ۴ درصد داشته‎ایم که نه تنها به طور کامل جذب شد بلکه ۵ میلیارد تومان دیگر اعتبار مازاد سایر دستگاه‌هایی که نتوانستند جذب کنند، جذب کردیم که در مجموع به ۱۹ میلیارد تومان رسید.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌رضوی عنوان کرد: به رغم اینکه در سال جاری برای کل کشور ۳۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده اما تاکنون سهم استان خراسان‌رضوی مشخص نشده است.

مکرمی‎فر گفت: هرچند شهرستان کاشمر در حوزه گردشگری وضعیت مطلوبی دارد اما هنوز باید تلاش بیشتری شود، ۳۲ منطقه گردشگری مصوب در استان وجود دارد و اگر افرادی در کاشمر باشند که بخواهند مجوزهای لازم برای مناطق گردشگری را بگیرند برای تامین زیرساخت‌ها به صورت بلاعوض کمک‎هایی را خواهیم داشت.

وی ضمن مطلوب ارزیابی کردن بخش کوهسرخ در زمینه گردشگری گفت: هرچند کاشمر دارای چندین امامزاده است اما به ایجاد منطقه‎ای برای گردشگری هم نیاز دارد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌رضوی افزود: تمامی شهرهای استان در زمینه گردشگری و صنایع دستی در حال پیشی گرفتن از از یکدیگرند به طوری که سال گذشته فقط در بخش صنایع دستی برای ۷۶۷ نفر اشتغال دائم ایجاد شد و از تسهیلات اشتغال روستایی با کارمز ۴ درصد استفاده کردند.

مکرمی‌فر عنوان کرد: اکنون ۳۳ منطقه نمونه گردشگری در استان داریم و ۱۶ روستای هدف گردشگری مصوب و ظرفیت‌های قابل توجه در حوزه‌های مختلف تاریخی، طبیعی، صنایع دستی و هنرهای سنتی وجود دارد.

زمینه توسعه و رونق گردشگری در کاشمر فراهم شده است

در این دیدار فرماندار کاشمر گفت: به رغم وجود آثار و جاذبه‌های گردشگری و امامزادگان بسیار در کاشمر اما باید در زمینه جذب گردشگری تلاش بیشتری به نسبت گذشته داشت.

مسلم ساقی افزود: گردشگری صنعت جدید و نوپایی است و کشورهایی که در این حوزه خوب کار کردند اثرات و ثمرات آن را دیدند، از سویی هرچند نگاه میراث فرهنگی در این خصوص حرفه‌ای شده اما هنوز نیازمند زیرساخت‌ها و بسترهای لازم هستیم که باید مهیا شود.

وی اظهار کرد: با تلاش‎های صورت گرفته و راه‎اندازی هفت اقامتگاه بوم‎گردی زمینه توسعه و رونق گردشگری در کاشمر فراهم شده و امکان حضور گردشگرانی از شهرهای دیگر وجود دارد.

فرماندار کاشمر بیان کرد: در راستای رونق گردشگری شهرستان فرمانداری کاشمر آمادگی هرگونه همکاری و حمایت را از اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دارد.

 
به گزارش ایسنا؛ مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در سفر خود به کاشمر ضمن بررسی آخرین وضعیت موزه شهر کاشمر از اقامتگاه بوم‌گردی روستای فروتقه بازدید نمود.
انتهای پیام
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: فرصت‎های سرمایه‎گذاری ۲۸ شهر استان شناسایی شددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد