اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

فرماندار: ایجاد صنایع تبدیلی برنامه محوری شهرستان فیروزه است

فرماندار: ایجاد صنایع تبدیلی برنامه محوری شهرستان فیروزه است

ابوالفضل حکیم پور شنبه شب در نشست ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی با حضور استاندار خراسان رضوی در این شهرستان افزود: حدود ۱۰ هزار نفر از جمعیت فیروزه نیز در چرخه استخراج و عرضه سنگ فیروزه فعالیت دارند و با تدابیری که اندیشیده شده سعی بر این است سود حاصل از ارزش افزوده سنگ های فیروزه استخراج شده به این شهرستان بازگردد.
وی اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید شاهد رشد شاخص های زیربنایی در این شهرستان هستیم و تا اوایل سال آینده ۱۰۰ درصد روستاهای فیروزه گازرسانی و راههای آنها آسفالت می شود.
نماینده مردم شهرستان فیروزه و نیشابور در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: یک سوم از ۳۴۰ قنات فیروزه لایروبی شده و لایروبی سایر قنوات به دلیل کمبود اعتبار انجام نشده است.
حمید گرمابی افزود: شهرستان فیروزه با وجود معدن فیروزه امکان جذب گردشگر و توسعه اقتصاد محلی را دارد اما هنوز فاقد مجتمع فرهنگی است.
وی اظهار داشت: راههای فیروزه به قوچان و خوشاب نیازمند تعریض و رسیدگی است و از ایمنی کافی برخودار نمی باشد.
نماینده دیگر مردم شهرستان فیروزه و نیشابور در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: تلاش مدیران و همت مردم سبب شده است شهرستان فیروزه از محرومیت فاصله بگیرد بطوریکه امروز شاهد معکوس شدن روند مهاجرت از فیروزه هستیم.
هاجر چنارانی افزود: احداث راه آهن فیروزه به چکنه و قوچان موجب تکمیل شبکه ریلی و کوتاهتر شدن مسیر می شود که باید مورد توجه قرار گیرد.
مرکز شهرستان ۴۲ هزار نفری فیروزه در ۱۵۲ کیلومتری غرب مشهد واقع است.
۹۸۶۹ / ۶۰۵۳

خبر جدید  هشت طرح عمرانی و خدماتی در نیشابور به بهره برداری رسید


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *