اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

فرماندار تربت حیدریه: سرمایه های معنوی سنگ بنای توسعه است

فرماندار تربت حیدریه: سرمایه های معنوی سنگ بنای توسعه است

علی رستمی روز دوشنبه در مراسم تجلیل از جانبازان و خانواده های شهدای واقعه تاریخی انقلاب نهم دی ۱۳۵۷ تربت حیدریه به میزبانی شورای اسلامی این شهر افزود: رویدادهای تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و مفاخر تربت حیدریه در زمره شناسنامه هویتی این شهر محسوب می شوند لذا وظیفه داریم این داشته های انسانی و معنوی را حفظ کنیم.
وی نسل امروز را نیازمند آگاهی از گذشته پرافتخار خود توصیف و بیان کرد: گفتمان و رفتار غالب جامعه امروز توجه و تمرکز بر و مباحث عمرانی، توسعه، سازندگی و امور خدماتی است حال آنکه پرداختن به چنین موضوعاتی زود به ثمر می نشیند اما غفلت از سرمایه های فرهنگی و معنوی چنان آثار سوئی به همراه دارد که تا سالها نمی توان خلاء آنها را جبران کرد.
فرماندار تربت حیدریه ادامه داد: همین کم توجهی موجب شده در حوزه آسیبهای اجتماعی با مشکل و پرونده های متعدد قضایی مواجه شویم و اگر بنای ما بر حفظ انقلاب و نظام اسلامی است باید نگاه خود را از حوزه های خدماتی و عمرانی به سمت معرفی و حفظ سرمایه های معنوی، مفاخر ملی و فرهنگی تغییر دهیم.
رئیس شورای اسلامی شهر تربت حیدریه نیز در این مراسم گفت: اهالی تربت حیدریه روز نهم دی ماه ۱۳۵۷ با رهبری علما و بزرگان شهر موفق شدند ۴۳ روز پیش از پیروزی انقلاب با سرنگونی مجسمه پهلوی و بیرون راندن ایادی رژیم منحوس شاهنشاهی از شهرشان زمام امور را بدست بگیرند و با تقدیم ۱۰ شهید والامقام افتخاری دیگر برای مردم این خطه رقم بزنند.
محمد امانی افزود: به واسطه این افتخارآفرینی بزرگ و به منظور پاسداشت تلاش مجاهدان شهید و جانبازان آن دوران باید یاد و خاطره آن روزها را زنده نگاه داریم و به نسل امروز منعکس کنیم.
سرهنگ علی نیک یاد فرمانده سپاه پاسداران تربت حیدریه نیز در این مراسم گفت: یکی از ضرورتهای مهم این خطه ثبت همین واقعه بزرگ تاریخی در تقویم ملی است تا شاهد آن باشیم همه ساله و در ایام جشنهای پیروزی انقلاب، مردم تربت حیدریه نیز همچون شهروندان قمی، نجف آبادی و دیگر شهرها به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی بروند.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در فاصله ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.
۷۰۷۹/۶۱۲۱/۱۸۵۸

خبر جدید  مشهد ارزان ترین شهر گردشگری دنیاست


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *