اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

فعالیت هایی توسعه ای نباید موجب نابودی محیط زیست شود

فعالیت هایی توسعه ای نباید موجب نابودی محیط زیست شود

به گزارش خبرنگار مهر،تورج همتی بعدازظهر پنجشنبه در دیدار با فرماندار نیشابور که در فرمانداری این شهر برگزار شد اظهار کرد:نیروگاه های حرارتی طیفی از آلودگی هوا، آب و خاک را به همراه دارد که در اثر ناخالصی یا احتراق ناقص سوخت حاصل می شود.

وی افزود: باید برایکنترل آلاینده های نیروگاه سیکل ترکیبی از تجربیات موفق روز در نیروگاه نیشابور استفاده شود و نیروگاه‌های سیکل ترکیبی بعنوان یکی از صنایع مهم، مشمول انجام مطالعات ارزیابی زیست محیطی هستند.

خبر جدید  تلاش برای کاهش ورود پرونده ها به قوه قضائیه

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی تاکید کرد:حفظ محیط زیست و رعایت استاندارد های مربوطه همگام با توسعه یک الزام قانونی و اجتناب ناپذیر است.

همتی با اشاره به فعالیت کارخانه فولاد نیشابور اظهار کرد: فولاد با داشتن مزایای برتر مشخصات مکانیکی، متالوژیکی و آلایندگی کمتر محیط زیست، در رأس مصالح اصلی توسعه یافتگی کشورها قرار گرفته است، لزوم بازیافت مواد مفید از سرباره و به خصوص توجه به کاربرد های مفید این زباله صنعتی دردیگر زمینه های توسعه ای و کشاورزی امری ضروری است.

خبر جدید  وزش باد شدید و گرد و خاک در خراسان رضوی

وی گفت:در فعالیت هایی توسعه ای هرگز نباید حقوق شهروندان نادیده گرفته و موجب نابودی محیط زیست شود بلکه استفاده از راهکارهایی با کمترین تبعات زیست محیطی خصوصاً از جانب بهره برداران صنعتی و معدنی باید مور توجه قرار گیرد.

کد خبر ۴۵۵۵۶۶۹


منبع :: https://www.mehrnews.comپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *