اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

فعالیت پلیس فتا در ۱۴۶ شهرستان و مرکز استان / واژگونی اتوبوس نباید تبدیل به بحران شود

فعالیت پلیس فتا در ۱۴۶ شهرستان و مرکز استان / واژگونی اتوبوس نباید تبدیل به بحران شود

فرمانده نیروی انتظامی گفت: ناجا اجازه نمی‌دهد حوادثی چون حادثه دانشگاه علوم‌وتحقیقات و واژگونی اتوبوس به یک بحران تبدیل شود.

به گزارش ایلنا، سردار حسین اشتری در جلسهای در فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی افزود: دشمنان ۴۰ سال است در حال موجسواری روی اینگونه حوادث هستند. باید موضوع کارشناسی شود و اگر کوتاهی از سوی دستگاهی صورت گرفته باید پاسخگو باشند. نیروی انتظامی همواره آمادگی لازم برای برخورد با هرگونه اخلال را داشته و دارد، هر چند دشمنان ما همواره به دنبال تزریق ناامنی به کشور هستند.

فرمانده ناجا با اشاره به شرفیابی فرماندهان و معاونان ارشد ناجا خدمت رهبر انقلاب طی چند روز گذشته، گفت: معظمله بر لزوم آمادگی هرچه بیشتر نیروی انتظامی برای انجام مأموریتها تأکید داشتند.

سردار اشتری با بیان اینکه دشمن به هر بهانهای به دنبال برهم زدن امنیت و آرامش کشور است، افزود: ۴۰ سال است دشمن برنامههای خود را در راستای تغییر در ریل انقلاب گذاشته ولی با هوشیاری مردم و به برکت خون شهدا و هدایتهای رهبر انقلاب هرگز نتوانسته به اهداف خود دست یابد.

سردار اشتری، استان خراسان رضوی را متفاوتتر از همه استانها دانست و اظهار داشت: در این استان بهدلیل حجم عظیم تردد زائران، امنیت نباید خدشهدار شود، از سویی با توجه به اینکه یک استان مرزی است باید مرزهای آن نیز امن و تقویت شود.

فرمانده ناجا به فتنههای دشمن در سالهای مختلف اشاره کرد و گفت: سال ۷۸ یک فتنه وجود داشت و سال ۸۸ فتنهها عمیقتر و سال ۹۶ اوج فتنهها صورت گرفت، ولی نیروی انتظامی جلوتر از فتنهها عمل کرد و موفق شد بسیاری از توطئهها را پیش دستانه نقش بر آب کند.

خبر جدید  ساختمان هواشناسی بردسکن بنام شهید سپهبد سلیمانی نامگذاری شد

فرمانده ناجا در جمع کارکنان فرماندهی انتظامی خراسان رضوی نیز گفت: نیروی انتظامی هرگز اجازه نمیدهد در مرز، مرکز شهرها و روستاها به حریم و حقوق مردم تعدی شود و تاکنون نیز با اقتدار و عالمانه با این موضوعات برخورد مناسب داشته است.

سردار اشتری بر لزوم آمادگی مقابل هر توطئه تاکید کرد و افزود: آمادگی ما به شکست و مایوس شدن دشمن از ضربه به کشور منجر شده، حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال میتواند مشتی بر یاوه گوییهای آمریکا باشد.

وی ادامه داد: همه شاهدیم دشمنی که برای کشور ما خط و نشان میکشید امروز با خفت و خواری و بهصورت مخفیانه به منطقه سفر میکند، هیچ ذلتی برای رئیس یک دولت بالاتر از این نیست که بهطور کاملا مخفیانه و به نحویکه هیچ مقام دولتی به استقبال او نرود، وارد یک کشور شود.

وی با بیان اینکه امروز برخی مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد و این موضوع منجر به فشار به قشری از مردم شده، افزود: مسئولان در تلاش هستند اینگونه مشکلات را برطرف کنند.

فرمانده ناجا امروز در حاشیه پنجمین دوره مراسم دانشآموختگی مرزبانی و دریابانی آموزشگاه علمی تخصصی ثامنالائمه(ع) نیروی انتظامی در مشهد، افزود: جرایم در فضای مجازی نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد افزایش داشته است.

سردار اشتری گفت: طبق برنامهریزی صورت گرفته تلاش میکنیم تا پایان سال ۹۸ همه شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، دارای پلیس فتا باشند.

وی خاطرنشان کرد: هماکنون در ۱۴۶ شهرستان و مرکز استان، پلیس فتا فعالیت میکند و امیدواریم با تامین اعتبار لازم از سوی دولت بتوانیم در سایر شهرها نیز پلیس فتا را راهاندازی کنیم.

خبر جدید  دردسر خریدهای اینترنتی در خراسان رضوی

فرمانده ناجا درباره تجهیزات واگذار شده نیز گفت: برخی تجهیزات در مرز توسط وزارتدفاع به نیروی انتظامی اختصاص داده شده ولی بخش اعظمی از آن باقیمانده که امیدواریم دولت و مجلس این تجهیزات را در اختیار وزارت دفاع قرار دهند تا این وزارتخانه نیز تجهیزات را در اختیار نیروی انتظامی قرار دهد.

سردار اشتری افزود: جلسات متعدد در ستاد کل و وزارت دفاع برگزار شده و امیدواریم هر چه سریعتر نسبت به تامین تجهیزات مورد نیاز ناجا برای انجام بهتر ماموریتها اقدام شود.

وی همچنین در پنجمین مراسم دانش آموختگی فراگیران آموزشگاههای علمی و تخصصی ثامنالائمه(ع) ناجا در مشهد اظهار کرد: این ایام یادآور حضور مردم آگاه و با بصیرت در ۹ دیماه سال ۸۸ است که روز بصیرت و ولایتپذیری نامگذاری شده است. همه شاهد بودیم، دشمنان با برنامهریزیهای از قبل طراحی شده درصدد بودند شیرینی حضور پرشور مردم در انتخابات را با عنوان تقلب به کام آنها تلخ و ارزش های انقلاب را از مسیر خود منحرف سازند.

سردار اشتری ادامه داد: با هوشیاری و بصیرت به یادماندنی این ملت اعم از زنان، مردان، جوانان و سالخوردگان، دشمنان نتوانستند به اهداف شوم خود دست یابند و حماسه ۹ دی در تاریخ ایران ماندگار شد.

فرمانده ناجا این روز را روز میثاق با ولایت و پاسداری از ارزشها عنوان کرد و گفت: امروز افتخار ما و همه کارکنان ناجا این است که حافظ جان، مال و ناموس مردم هستیم و باید با تلاشمان بتوانیم این مهم را پاسداری کنیم.

خبر جدید  شاهنامه ظرفیت کاملی برای هویت شهر مشهد است

سردار اشتری به حضور مرزبانان ایران در ۸ هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز آبی و خشکی اشاره کرد و افزود: کارکنان مرزبانی با توسل به ائمه(ع) و دیدن آموزشهای کافی در این مرزها مستقر هستند و برای امنیت و حراست از مرزهای کشور تلاش میکنند.

وی، وجود امنیت و آرامش در کشور را مدیون خون شهدا، هدایتهای رهبر انقلاب و آگاهی مردم دانست و اظهار داشت: همچنین مدیون مرزبانان و جان برکفانی که برای حفظ و حراست از مرزها تلاش میکنند هستیم.

فرمانده نیروی انتظامی به محاصره برجک مرزبانی توسط اشرار مسلح در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: زمانی که اشرار به برجک مرزبانی حمله کردند طبق آمار و اطلاعات موجود بیش از ۲۷ نفر بودند در حالیکه تعداد نیروهای ما چهار نفر بودند که ۲ نفر آنها به درجه رفیع شهادت نائل شدند و ۲ نفر دیگر جانانه، مردانه و شجاعانه توانستند طوری عمل کنند که اشرار متواری شوند.

وی، دلیل موفقیت ۲ نفر در مقابل بیش از ۲۷ نفر را توکل به خدا و دیدن آموزشهای لازم، آمادگی و اعتماد به نفس این عزیزان دانست و افزود: هر جا با توکل به خدا، اشراف اطلاعاتی، اقتدار، اعتقاد و پیروی از فرماندهان شجاع ظاهر شدیم توانستیم موفق، پرافتخار و سربلند و پیروز باشیم.

اجرای سناریوی حمله اشرار و دفاع مرزبانان در میدان صبحگاه و مراسم رژه نیروهای نظامی و انتظامی از دیگر برنامه های سفر فرمانده ناجا به مشهد بود.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *