اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

فعالیت ۳۲۰ رسانه مکتوب و مجازی در خراسان رضوی

فعالیت ۳۲۰ رسانه مکتوب و مجازی در خراسان رضوی

به گزارش خبرنگار مهر، یوسف امینی ظهر یکشنبه در نشستی خبری با خبرنگاران، با بیان اینکه عمده‌ترین مواردی که مردم در مشهد با آن سروکار دارند موضوعات فرهنگی بوده است و ۳ روز ملی در تقویم فرهنگی کشور به نام فردوسی، عطار و خیام نامگذاری شده است اظهار کرد: حوزه علمیه خراسان پس از قم دومین حوزه علمیه بزرگ کشور بوده و در این استان جاذبه‌های متعدد زیادی داریم و در بحث رسانه نیز معتقدیم که باید در مسیر رشد و توسعه از مزیت و قابلیت بالای رسانه‌ها به خوبی استفاده شود.

خبر جدید  همایش انقلاب اسلامی در مشهد

وی با اشاره به سابقه رسانه‌ای استان افزود: سابقه بیش از ۱۰۰ ساله را در رسانه‌های خراسان داریم که بیشترین سابقه مربوط به نشریات و رسانه‌های مکتوب بوده است و هم‌اکنون ۳۲۰ رسانه مکتوب و مجازی در خراسان رضوی فعال است و پس از چهار هزار و ۱۵۸ رسانه تهران و ۳۴۰ رسانه اصفهان در جایگاه سوم قرار گرفته ایم.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: خراسان رضوی ۵ روزنامه، ۳۵ نمایندگی روزنامه، ۱۵ نمایندگی خبرگزاری و ۷۹ پایگاه خبری فعال دارد و تک‌تک این رسانه‌ها در حوزه جذب گردشگر نقشی ویژه و کلیدی ایفا کرده‌اند که بر هیچکس پوشیده نیست.

خبر جدید  عیادت مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی از معلم سانحه دیده بردسکنی

وی با بیان اینکه مشهد با توجه به ابعاد و ظرفیت‌هایی که دارد مکانی ناشناخته نیست و جذابیت‌های خبری برای دیگر کشورها هم دارد خاطرنشان کرد: در طول یک سال گذشته ۵۷ خبرنگار خارجی از ۱۸ کشور لبنان، ترکیه، سوئد، آلمان و و دیگر کشورها اخبار مرتبط با زیارت، رویداد مشهد ۲۰۱۷، گردشگری، زعفران و غیره را پوشش داده‌اند.

امینی بیان کرد: معتقدیم که بخش غیردولتی باید در همه حوزه‌ها از جمله رسانه ورود پیدا کند و در افزایش میزان حضور و ماندگاری زائران و گردشگران مثمرثمر باشد.

خبر جدید  اسامی 33 کشته و زخمی تصادف در محور تربت حیدریه به مشهد

وی با تاکید بر اینکه مشهد به لحاظ شادی و نشاط اجتماعی جزو شهرهای خاص کشور بوده و دارای تمامی ظرفیت‌های علمی، فرهنگی، هنری، مذهبی، سینمایی، گردشگری و غیره بوده است گفت: چنین چیزی در دیگر استان‌ها نیست و حتی برخی از استان‌ها تنها دارای یک ظرفیت هستند و حضور فعالان بخش خصوصی را در مسیر گسترش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی را به فال نیک می‌گیریم.

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *