رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور از فعالیت ۱۶ هسته فناور در مرکز رشد این دانشگاه و تولید سه محصول نیمه‌صنعتی خبر داد. " />فعالیت 16 هسته فناور در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور | اخبار مشهد خراسان ما - Part 61468
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

فعالیت ۱۶ هسته فناور در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور

فعالیت ۱۶ هسته فناور در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور

جعفر سعیدی در گفتگو با خبرنگار گروه استانهای خبرگزاری آنا درباره برنامههای ترم جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور و دستاوردهای این دانشگاه اظهار کرد: مباحث فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور در اولویت قرار دارد و مهمترین برنامهای که بهطور مستمر سعی در اجرای آن داریم برگزاری نماز جمعه در این واحد دانشگاهی مانند ۱۳ سال گذشته است.

وی با توجه به شناسایی مفاخر فرهنگی بهعنوان اولویتهای فرهنگی این واحد دانشگاهی افزود: امسال مانند سالهای گذشته دورههای طرح حیات طیبه برگزار میشود؛ علاوه براین از طرف معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور برای برگزاری اردوی معرفت رضوی اعلام آمادگی کردهایم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور با یادآوریبرگزاری همایش فرهنگی پیادهروی رضوی اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای نیشابور و مشهد دو سال متوالی است که همایش پیادهروی رضوی دانشجویان دانشگاه آزاد سراسر کشور را پوشش میدهند و در کنار این همایش فرهنگی، برگزاری اردوهای جهادی، مراسم اعتکاف، یادواره شهدا، مسابقات قرآن و عترت، نمایشگاه حجاب و عفاف برگزاری کرسیهای آزاداندیشی از دیگر برنامههای فرهنگی این واحد دانشگاهی است.

خبر جدید  حضور گسترده دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی در راهپیمایی روز قدس

سعیدی، درآمدهای غیرشهریهای را مهم ارزیابی و عنوان کرد: در چهار سال گذشته درآمد غیرشهریهای این دانشگاه از ۱٫۲ درصد به ۸ درصد افزایش پیدا کرده است. در واقع دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور با بهرهبرداری از استخر و مجموعه پارک آبی در سال گذشته درآمد خوبی داشتکه پیشبینی میشود سال جاری این درآمد افزایش پیدا کند، علاوه براین، چند واحد ساختمان بدون استفاده داشتهایم که به سایر دانشگاههای فعال در نیشابور اجاره داده و از این طریق اقدام به درآمدزایی کردهایم.

تولید سه محصول نیمهصنعتی درهستههای فناور

وی مطرح کرد: در بخش پژوهش، ۱۶ هسته فناور در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی نیشابورفعالاست که در این هستههای فناور، سه محصول نیمهصنعتی مانند اسکوتر یا دوچرخه خودتعادلی، دستگاه تحلیل حرارتی وزنی، پوششهای نانو هیبریدی تولید شده است.

خبر جدید  مسیر اخذ مجوز برای ورود بخش غیر دولتی به حوزه درمان تسهیل شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور تشریح کرد: قطره آهنبدون طعم و رنگ که در حال اخذ مجوز از سازمان غذا و دارو است، توسط گروه شیمی و علوم پزشکی دانشگاه آزاد نیشابور تولید شده و محصول گرانول کامپوزیت با پایه پلیمر که از بازیافت زباله خانگی و صنعتی به دست میآید دو محصول صنعتی تولیدشده این واحد دانشگاهی است.

اختراع خمیردندان نانوگیاهی و فوم کامپوزیتی چندلایه

سعیدی، این واحد دانشگاهی را در بخش اختراعات ملی صاحب اثر عنوان کرد و یادآور شد: خمیردندان نانوگیاهی و فوم کامپوزیتی چندلایه با ساختار منظم از جمله اختراعات ملی دانشگاه آزاد نیشابور است.

خبر جدید  بیش از 2هزار واحد مسکونی به طرح بازآفرینی شهری مشهد اختصاص یافت

وی با یادآوریفعالیتهای دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور در دو مرکز تحقیقاتی فرآورش مواد نو و مرکز نوپای تحقیقات گیاهان دارویی متذکر شد: در این دو بخش کارهای خوبی صورت گرفته، بهطوری که این دانشگاهیک مزرعه سه هکتاری گلمحمدی، مزرعه سه هکتاری گلخانهای و یک گلخانه که تولید گل مربوط به خود دانشگاه را تولید میکند در اختیار دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور در پایان اثرات مثبت طرح پایش آزاد را یادآور شد و توضیح داد: گردشگری سلامت و جلوگیری از خامفروشی فیروزه از جمله موضوعاتیبوده که در طرح پایش آزاد برای تحقیق و پژوهش در پایاننامهها پیشنهادشده و علاوه بر این سعی کردیم پایاننامه تحصیلات تکمیلی به سمتوسوی حل مشکلات مختلف منطقه حرکت کند.

انتهای پیام/۴۰۷۸/۴۱۱۷/۴۰۶۲/ن


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *