اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

فعالیت ۶۷۰ مدرسه استعدادهای درخشان در کشور

فعالیت ۶۷۰ مدرسه استعدادهای درخشان در کشور

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان گفت: هم اینک ۶۷۰ مدرسه استعدادهای درخشان در کشور وجود دارد که حدود  ۱۱۴ هزار دانش‌آموز در این مدارس  مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، فاطمه مهاجرانی عصر پنجشنبه در بازدید ار مدارس شهرستان  سبزوار عنوان کرد: یک سوم مدارس استعدادهای درخشان کشور در مناطق محروم قرار دارند که در صورت ظرفیت دانش‌آموزی ایجاد این مدارس در مناطق محروم توسعه می‌یابد.

خبر جدید  شش مدال، حاصل کار شطرنج بازان خراسانی در مسابقات کشوری

وی  در باره  ایجاد مدارس استعدادهای درخشان کشور در مناطق محروم بیان کرد: در صورتی که ظرفیت دانش‌آموزی پایه ششم در این شهرها  به حدود یک و نیم درصد برسد که شرایط ایجاد  تشکیل سه کلاس فراهم شود، این مدارس فعال می‌شوند .

وی با اشاره به طرح شهاب گفت: این طرح با هدف شناسایی استعدادهای برتر از سال ۸۹ آغاز و در سال ۹۲ اجرایی شد و در آغاز سال تحصیلی پیش رو تمامی دانش‌آموزان پایه چهارم کشور را در بر می‌گیرد.

خبر جدید  دستگیری ۱۳ حفار غیر مجاز در قوچان

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان همچنین گفت:  شهریه مدارس استعدادهای درخشان بر طبق مصوبه هیات امنا حدود نصف یا یک سوم شهریه مصوبه مدارس غیر دولتی است.

مهاجرانی افزود: با برنامه‌ریزی‌های لازم  تلاش می‌کنیم مدارس استعدادهای درخشان با اجرای برنامه‌های متنوع سمپاد مهارتی و فراگیر، خانه علوم پایه و حوزه‌های دیپلماسی علمی در  ذیل سند تحول  بنیادین آموزش و پرورش قرار بگیرند.

خبر جدید  مشکلات مسکن مهر باید در اقدامی ضربتی حل شود

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان گفت: سه طرح سمپاد فراگیر در علوم انسانی، سمپاد مهارتی و خانه علوم پایه به صورت پایلوت در  سبزوار اجرایی  می‌شود.
انتهای پیام
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
آدرس وبسایت منبع :: http://khorasan.isna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *