اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

فعال بخش خصوصی: لایحه بودجه ۹۸ دولت از هر جهت شفاف است

فعال بخش خصوصی: لایحه بودجه ۹۸ دولت از هر جهت شفاف است

محمدحسین روشنک روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: صحت و کامل بودن آنچه دولت در قالب بودجه ۹۸ به مجلس شورای اسلامی ارائه داد از ویژگیهای مثبت آن می باشد بطوری که برای نخستین بار سرانه هر ایرانی در بخشهای مختلف هزینه ای و همچنین سهم اعتبارات هر سازمان در لایحه بودجه از سوی دولت مشخص است.
رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان خراسان رضوی ادامه داد: ارائه بودجه شفاف و مشخص بودن سهم هر ایرانی از درآمدها، مورد نیاز جامعه کنونی است زیرا باعث می شود مردم بیش از پیش واقعیتها را در مورد درآمد و هزینه های بیت المال دانسته و به اطلاعات در این خصوص دسترسی داشته باشند.
وی همچنین گفت: شفاف سازی امسال دولت در مورد جزییات بودجه کل کشور نشان داد باید هزینه های غیرمولد و اضافی از آن کسر شود و به اعتبارات بخشهای مولد و اشتغالزا که نیاز کنونی کشور است اضافه گردد.

خبر جدید  100 صندوق اعتبارات زنان روستایی در خراسان رضوی تشکیل شد

* تداوم شفافیت بعد از تحقق بودجه
نایب رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران نیز به خبرنگار ایرنا گفت: یکی از مسائلی که همواره مردم از آن رنج می برند فقدان شفافیت فعالیت مدیران به ویژه در بخش هزینه از درآمدهای نفتی و مالیاتی دستگاه های اجرایی است اما امسال امسال دولت در بودجه ۹۸ این ارقام را به صورت آشکار بیان شد.
حسن حسینی افزود: در گذشته هیچگاه دولت یک تراز مالی ارائه نمی داد تا نشان دهد در برابر درآمدی دریافتی از محل فروش نفت، مالیات، جرائم راهنمایی و رانندگی و غیره در چه بخشهایی هزینه می کند.
وی ادامه داد: آنچه در بودجه ۹۸ از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه شد نشان داد که تخصیص بودجه در دستگاههای اجرایی عادلانه نیست و باید از سهم بخشی از آنها کسر و به سهم بخش دیگر اضافه شود.
این فعال بخش خصوصی گفت: در بودجه ۹۸ سهم هر ایرانی از سرانه محیط زیست، آب و بهینه سازی مصرف انرژی اعلام شده و نشان داد که ایرانیان نمی توانند از دولتی با این درآمد توقع زیادی داشته باشند زیرا پولی در اختیار دولت نیست.
وی افزود: همچنین بودجه ۹۸ نشان داد که برای رفع بحران آب گریبانگیر کشور نیاز به اعتبارات بیشتری وجود دارد و می بایست به این بخش توجه بیشتری شود.
حسینی ادامه داد: شفافیت دستگاههای اجرایی یک عمل اخلاقی در راستای عمل به قانون است که باید به یک شیوه مستمر در جامعه تبدیل شود.
۷۴۸۹/۱۸۵۸

خبر جدید  سرپرست۵۰درصد خانوارهای تحت پوشش کمیته امدادخراسان رضوی زنان هستند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
برچسب‌ها: ، ، ،


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *