به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، امیر سرتیپ کیومرث حیدری که به خراسان رضوی سفر کرده است در نخستین روز فروردین ماه با حضور در جمع افسران و سربازان نیروی زمینی مستقر در دوغارون شهرستان تایباد واقع در نوار مرزی شرق این استان افزود: هم اینک نیروهای مسلح در اوج قدرت نظامی قرار داشته و با رصد بی وقفه تهدیدات احتمالی دشمنان آماده در هم کوبیدن هرگونه حرکت آنها هستند.

وی ادامه داد: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران این افتخار را دارد که امروز با تکیه بر توان و اقتدار خود در جای جای ایران اسلامی امنیت کامل مرزهای کشور را برقرار کرده و پاسدار آن است.

خبر جدید  دستگیری یک حفار غیر مجاز در شهرستان فیروزه

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنین گفت: در آستانه آغاز پنجمین دهه حیات بابرکت انقلاب اسلامی و چهل سالگی عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی برابر اوامر فرمانده کل قوا مقام معظم رهبری امروز خودکفایی به معنای واقعی خود در نیروی زمینی ارتش تحقق یافته است. بر همین اساس این نیرو با اقتدار خلل ناپذیر، خودکفایی نظامی را مولفه اصلی و مهم خود می داند و به همین خاطر باید ملت ایران تبریک گفت.

خبر جدید  کاهش آسیب‌های اجتماعی در حوزه دانش آموزی در اولویت است

وی افزود: ارتش امروز از هر زمانی آماده تر است و تمام تجهیزات نظامی خود را مطابق با آخرین فناوریهای جهان به روزرسانی کرده لذا چنانچه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حماقتی کنند پاسخ ما محکم و کوبنده خواهد بود.

سرتیپ حیدری همچنین گفت: طی ماههای اخیر نیروی زمینی ارتش در مرز دوغارون مستقر شده و بدر این چارچوب فرزندان نظام مقدس جمهوری اسلامی در این نقطه از ایران نیز بیدار، هوشیار و حافظ آب و خاک کشور هستند.

خبر جدید  برای حضور قدرتمند در المپیک یک سال زمان دارم

گذرگاه مرزی دوغارون در فاصله ۱۸ کیلومتری تایباد و مرکز شهرستان مرزی تایباد در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارند. خراسان رضوی ۳۰۰ کیلومتر مرز با افغانستان دارد که ۹۰ کیلومتر آن در محدوده شهرستان تایباد واقع است.