اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

قصه کودکان کار در خراسان جنوبی هیچگاه تمام نمی‌شود

قصه کودکان کار در خراسان جنوبی هیچگاه تمام نمی‌شود

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان اینکه در نقطه صفر مرزی استان روستا مهد فعال است گفت: به دلیل همجواری کشور افغانستان و وجود اتباع بیگانه در استان اگر بگوییم داستان کودکان کار در استان صفر و بسته شود این موضوع ممکن نیست.

شعار سال: مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان اینکه در نقطه صفر مرزی استان روستا مهد فعال است گفت: به دلیل همجواری کشور افغانستان و وجود اتباع بیگانه در استان اگر بگوییم داستان کودکان کار در استان صفر و بسته شود این موضوع ممکن نیست.
علی عرب‌نژاد پیش از ظهر امروز در نشست خبری هزینه کرد اعتبارات طرح ملی کنترل و کاهش آسیب اجتماعی خراسان جنوبی اظهار داشت: آسیب اجتماعی در کشور اهمیت خاصی دارد و اعتیاد و طلاق در استان و کشور رشد فزاینده دارد هر چند در بحث طلاق جزو آخرین استان‌ها هستیم و در پیشگیری در دو سال گذشته تلاش‌های زیادی در سطح کشور صورت گرفته است.

خبر جدید  حباب‌هایی از جنس خودشیفتگی...

وی افزود: در پیشگیری و درمان مواد مخدر هم استان خراسان جنوبی تلاش زیادی داشته هر چند رضایت بخش نبوده و باید بهتر از بود.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: در موضوع طلاق تفاهم‌نامه‌هایی امضا شده  و ۱۵۰ میلیون اعتبارات به بهزیستی استان برای دو تفاهم نامه مشاوره آموزش ازدواج و طرح مشاوره  به دانش آموزان تخصیص داده شد که در قالب درمان ۲۱۰ میلیون  تومان به بهزیستی ابلاغ شد و ۱۶۰ میلیون مربوط به تبصره ماده ۱۶ و مقداری برای سامانه الکترونیکی طلاق بود و ۱۵ میلیون بابت زیرساخت‌ها بوده است.

خبر جدید  تولید 50 درصد ایمپلنت های اورتوپدی کشور در مشهد

عرب‌نژاد اظهار داشت: دوره‌های کارگاه‌های آموزشی مشاوره برای زوجین برگزار شد و ۳۲۰ نفر در این دوره‌ها شرکت کردند و توانستیم  در دوره‌های ۱۶ ساعته آموزش بانک اطلاعاتی کامل از زوجین آماده کنیم.

وی گفت: طرح مشورت ضرورت ازدواج را داشتیم و همایش مشورت در ضرورت ازدواج را اجرا کردیم و ۳ هزار و ۴۶۰ نفر از پرسنل خانواده سرباز در مورد پیشگیری از اعتیاد به موادمخدر آموزش دادیم.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی افزود: در بخش درمان اعتیاد می‌توان گفت حدود ۱۴ درصد تأثیرگذار هستیم چون برخی افراد دوباره به اعتیاد روی می‌آورند و در بخش مشاوره برای جلوگیری از طلاق از هزار و ۷۲۴ موردی که مشاوره شدند ۲۰۸ مورد برگشت به زندگی داشته‌ایم.

وی بیان کرد: کوکان خیابانی امری است که هیچگاه تمام شدنی نیست چون استان خراسان جنوبی در جوار کشور افغانستان قرار دارد و همواره کودکان کار این کشور در استان و شهر بیرجند حضور دارند اگر چه مرکز کودک و خانواده را در استان داریم اما اینکه بخواهیم بگوییم تعداد کودکان کار روزی صفر شوند این امر محقق نمی‌شود و در نورزو امسال  نیز ۶۱ کودک کار جمع‌آوری شدند که از این تعداد تنها ۳ کودک ایرانی بودند.

خبر جدید  آغاز طرح نظارت ویژه ماه رمضان در خراسان رضوی

عرب‌نژاد افزود: در نقطه صفر مرزی مهدهای کودک روستایی را داریم که کودکان نیازمند و جامعه هدف از یک وعده غذایی گرم برخوردار می‌شوند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۷، کدخبر: ۱۷۵۹۰۸۵ ، www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *