اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

قهرمان خراسانی ووشو کشور: هدفم قهرمانی جهان است؛ توجهی به مدال‌آوران ووشو نمی‌شود

قهرمان خراسانی ووشو کشور: هدفم قهرمانی جهان است؛ توجهی به مدال‌آوران ووشو نمی‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، ووشو رشتهای فراگیر بوده و بسیاری از ورزشکاران میان سایر رشتههای ورزشی رزمی مانند کاراته، تکواندو، جودو، کوراش، جوجیتسو و نظایر آنها، ووشو را بر میگزینند، ورزشکاران ووشویخراسان رضوی هم البته استعداد بسیاری در این زمینه دارند.

البته ورزشکاران ووشو در خراسان رضوی از نظر تجهیزات با مشکل مواجه هستند، آنها امکانات کافی در اختیار نداشته و متولیان ووشو نیز به هیچ عنوان با آنها همکاری ندارند، در هر صورت بسیاری از آنها به فعالیت خود ادامه میدهند و با علاقه به این ورزش تمام سختیهای آن را پشت سر میگذارند.

عرفان رجایی؛ قهرمان مسابقات کشوری ووشو، با حضور در تحریریه تسنیم در مورد فعالیت خود در استان و کشور نکاتی را به اطلاع رساند، همچنین در ارتباط با سختیهای این ورزش توضیحاتی را ارائه کرد که مشروح آن را در متن زیر میخوانید:

تسنیم: از گذشته تاکنون به چه میزان از فعالیت خود در ورزش ووشو نتیجه گرفتهاید؟

رجایی: از ابتدای فعالیتم در این رشته تمام تلاشم را به کار بردم تا در مدت کوتاهی بتوانم به قهرمانی کشوری دست یابم که البته نتیجه داد، به عنوان مثال سال گذشته مدال طلا و برنز را در مسابقات کشوری کسب کردم، امسال نیز توانستم در مسابقات استعدادهای برتر صاحب طلا و نقره شوم.

تسنیم: چه مسابقاتی در پیش رو دارید؟ نتیجه مسابقات را چگونه پیشبینی میکنید؟

رجایی: مسابقات مختلفی مانند مسابقات کشوری در ماه آینده در هرمزگان در پیش رو بوده که در صورت حضورم در آنها میتوانم مجدداً روی سکو بایستم، تمرینات تاکنون به طور مستمر دنبال شده و با برنامهریزی ورزشی قصد بر رسیدن به مقام نخست تا سوم را دارم.

خبر جدید  ویژه برنامه‌های شبکه‌ خراسان رضوی در شب‌های قدر اعلام شد

تسنیم: خراسان رضوی از لحاظ عملکرد چه تفاوتیبا سایر استانها دارد؟

رجایی: مشهد در جودو خوب ظاهر شده و عملکرد مناسبی داشت، سایر استانها نیز به خوبی وارد مسابقات شده و رقابت مطلوبی شکل گرفت، خراسان رضوی مغایرتی با سایر استانها نداشته و ورزشکاران خود را به سکوی نخست رساندند، در مسابقات ماه آینده نیز میتوانیم موفق عمل کنیم.

تسنیم: مسئولان ووشوی خراسان رضوی به چه میزان از ورزشکاران حمایت میکنند؟

رجایی: تاکنون حمایت چندانی از مسئولان صورت نگرفته و ورزشکاران از نظر مالی تأمین نشدهاند، تنها از سوی مربیام حمایت معنوی دریافت میکنم و تمریناتم را انجام میدهم، فدراسیون ووش، اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی و هیئت استان از ورزشکاران حمایت چندانی نمیکنند.

تسنیم: تاکنون برای مقامهای کشوری خود چه جوایزیکسب کردهاید؟

رجایی: حتی با وجود مقامآوری در کشور، جوایز به دست ورزشکاران ووشوی خراسان رضوی نرسیده است، خراسان رضوی مدال نقره استعدادهای برتر کشور را کسب کرد اما هیچ توجهی به مدالآوران آن نشد، این امر از امید و انگیزه ورزشکاران ووشوی استان میکاهد.

خبر جدید  ۶۰ خلافکار حرفه‌ای مشهد در دام قانون گرفتار شدند

گلایهای در این زمینه از هیئت ووشوی خراسان رضوی نیست و ورزشکاران از این هیئت درخواست زیادی ندارند، در واقع وزارت ورزش و جوانان مسئول برگزاری مسابقات کشوری بوده و از این ارگان انتظار میرود همکاری بیشتری با ورزشکاران ووشوی خراسان رضوی داشته باشد.نه تنها هیئت استان بلکه هیئت ووشوی هر استانی بهترین ورزشکاران خود را به مسابقات میفرستد، اما اهدای جوایز بر عهده آنها نبوده و آنها در این راستا هیچ مسئولیتی ندارند، قرار بر اهدای جوایز توسط وزارت ورزش شده اما صحت این امر مشخص نیست.

تسنیم: چگونه با ورزش ووشو آشنا شدهاید؟ آیا از ابتدا به تنهایی این رشته ورزشی را انتخاب کردید؟

رجایی: از ۶ سالگی فعالیتم را در این ورزش آغاز کردم و در حال حاضر ۱۴ سال دارم، پیش از آن در ورزش ژیمناستیک فعالیت داشتم و مربیام در رشته ووشو نیز فعال بود و بنده را با ووشو آشنا کرد، در این مسیر قدم برداشتم و جهت رسیدن به جایگاه بالاتر سایر ورزشها را کنار گذاشتم.

تسنیم: ورزشکاران ووشوی خراسان رضوی برای خرید تجهیزات خود باید به چه میزان هزینه کنند؟

رجایی: هزینه تجهیزات ورزش ووشو آنچنان سنگین نبوده و به طور کلی تنها به یک کفش و سلاح احتیاج است، نیازی به خرید کفش گرانقیمت نبوده و در صورت عدم تهیه آن مشکلی پیش نمیآید، به طور کلی از این بابت نگرانی وجود ندارد، تنها بحث امکانات خراسان رضوی و میزان حمایت مسئولان مورد توجه است.

در حال حاضر محل تمرینی به صورت اختصاصی در اختیار ورزشکاران ووشوی خراسان رضوی نبوده و ووشوکاران باید برای اجرای تمرینات خود به سالنهای غیر مراجعه کنند، سالن تمرینی ندارم و برای فعالیت در این رشته باید در باشگاههای دیگر با پرداخت ورودی حضور یابم.

خبر جدید  خراسان رضوی| المپیادهای دانش‌آموزی از انحصار سمپادی‌ها خارج شود

تسنیم: ورزشکاران میتوانند توسط ووشو درآمدزایی کنند؟

رجایی: قطعاً میتوان توسط مربیگری و داوری اشتغالزایی کرد، همچنین در بخش جهانی در صورت مقامآوری میتوان جوایز مناسبی دریافت کرده و از این راه درآمدزایی کرد، همچنین توسط این امر میتوان به راحتی و بدون آزمون به دانشگاه ورود پیدا کرد، بسته به استعداد هر شخصی میتواند به هدف خود برسد.

در صورت فشرده شدن تمریناتم میتوانم به هدفم، یعنی قهرمانی جهان برسم، در حال حاضر در رشته تالو فعالیت دارم و فرش تالوفیلد در اختیار ندارم، یکی از آنها داخل مجموعه کوثر مشهد استاما به دلیل دوری مسیر قادر به استفاده از آن نیستم، در حال حاضر بزرگسالان از آن بهره میبرند.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *