اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

قوچان پایتخت موسیقی کشور

قوچان پایتخت موسیقی کشور

نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی گفت: در طول تاریخ در شهرستان قوچان انسان‌های بزرگواری وجود داشتند که علاوه بر رشادت‌های جسمانی و پهلوانی‌های فیزیکی، از یک اندیشه متعالی هنری برخوردارد بودند و در همین جهت قوچان را پایتخت موسیقی کشور نامیدند.

شعار سالهادی شوشتری شامگاه گذشته ۱۱ آذرماه در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب و ناشران جهان اسلام در مراسم ویژه شب فرهنگی شهرستان قوچان اظهار کرد: در طول تاریخ و در طول گذر زمان‌ها انسان‌های بزرگی از این سرزمین به پا خواستند در عرصه‌های فرهنگ، هنر، اندیشه و فکر مدعی بودند.

خبر جدید  «یلدای آخر» به‌یاد پزشک خیّر مرحوم کوثری

نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همچنین در عرصه موسیقی در این شهرستان بزرگانی مانند مرحوم استاد سلیمانی را به خود دیده است، افزود: در دنیای غرب، در قاره‌ اروپا این هنر متعالی به غربیان عرضه شد. شهروندان غربی نیز کنسرت موسیقی این هنرمند را پنجره‌ای رو به بهشت می‌پندارند.

شوشتری خاطرنشان کرد: علاوه بر آن، این شهروندان عنوان کردند این هنرمند قوچانی که از یکی از روستاها قوچان آمده است، با سرپنجه‎ خود این هنر را به جامعه غربی تزریق کرده که ما از این دریچه گویی بهشت را مشاهد می‌کنیم.

خبر جدید  نقطه اوج ولایت‌مداری حضرت زهرا(س) بعد از سقیفه است

وی با بیان اینکه به هر صورت قوچان به لحاظ فرهنگی یکی از غنی‌ترین شهرهای کشور است، تصریح کرد: همچنین یکی از شهرهای تاریخی کشور به شمار می‌آید و در عرصه فرهنگی، هنری و موسیقی هنرمندان بزرگی را پرورش داده است.

نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما مفتخر هستیم که قوچانی‌های عزیز از سر تا سر دنیا سفیران فرهنگی این مرز و بوم هستند و قوچانی‌های مقیم مشهد و کل کشور هرکدام به نوعی سفیر و یک معرف برای فرهنگ قوی و غنی این دیار بشمار می‌آیند.

خبر جدید  تلاوت محسن فتحی از سوره «نمل»

شوشتری تاکید کرد: شب فرهنگی قوچان یکی از خاطره‌انیگرترین شب‌های شهرهای ایران بود و ما می‌توانیم با موسیقی، فرهنگ و تاریخ این دیار کهن آشنا شویم.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تحلیلی خبرآنلاین ، تاریخ انتشار ۱۲ آذر ۹۶، کدمطلب:۷۳۳۳۶۰، www.khabaronline.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *