اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

قیمت متعارف خودرو در گروی اجرای ۲ تعهد

قیمت متعارف خودرو در گروی اجرای ۲ تعهد

رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان اتومبیل مشهد گفت: با توجه به رکودی که حدود ۱ ماه است در بازار حاکم شده قیمت‌ها اندکی تقلیل پیدا کرده و ما خوشبین هستیم که قیمت‌ها ثبات پیدا کند. 
حمیدرضا حیدری در گفت و گو با ایسنا-منطقه خراسان، درباره میزان عرضه و تقاضا در بازار خودرو اظهار کرد: در حال حاضر تقاضا برای خرید خودرو کاهش یافته در حالیکه فروشندگان نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده‌اند و تداوم این روند موجب کاهش قیمت‌ها خواهد شد. 
وی درباره علت کاهش تقاضا بیان کرد: به دلیل اینکه خودرو از کالایی مصرفی تبدیل به کالایی سرمایه ای شده و مردم پول خود را بر خودرو سرمایه گذاری کردند تقاضا برای خرید خودرو افزایش پیدا کرده بود اما در حال حاضر با توجه به رکود موجود کسی روی خودرو سرمایه گذاری نخواهد کرد و اگر این روند ادامه پیدا کند عرضه و تقاضا به تعادل خواهد رسید.
رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان اتومبیل مشهد درباره خودروهای ناقص و تکمیل نشده کارخانه‌های خودروسازی در کشور خاطرنشان کرد: دوعاملی که موجب شد متقاضی خودرو را گران بخرد در درجه اول عدم عرضه خودرو و در درجه دوم سوء استفاده خودروسازان برای افزایش قیمت خودرو بود.
حیدری خاطرنشان کرد: اگر قطعه‌سازان قطعات لازم را تولید کنند و تحویل کارخانه‌های خودروسازی دهند و خودروسازان هم به تعهدات خود عمل کنند و ماشین‌ها را تحویل مصرف کنندگان دهند، قطعا بازار قیمت متعارفی پیدا خواهد کرد.
انتهای پیام
منبع :: قیمت متعارف خودرو در گروی اجرای ۲ تعهد

خبر جدید  رئیس مجلس امروز به مشهد سفر می کند
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *