اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

ماندگاری و استمرار کار خیر برایم در اولویت بود

ماندگاری و استمرار کار خیر برایم در اولویت بود

گروه اجتماعی- واقف حوزه علم و فناوری با بیان اینکه به دنبال کار خیری بودم تا بعد از حیاتم ثوابش استمرار داشته باشد گفت: منزل مسکونی خود را با مشورت همسرم و راهنمایی دفتر مشاوره وقف اوقاف خراسان رضوی با اولویت فعالیت در زمینه فناوری و پروژه های دانش بنیان وقف کردم.

حسینعلی روستایی‌زاده، واقف حوزه علم و فناوری در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی، درباره زندگی خود و چگونگی اقدام نیکوکارانه‌اش گفت: در سال ۱۳۲۴ در تربت جام متولد شدم و پس از ازدواج به مشهد آمده واین شهر را برای زندگی انتخاب کردم، ثمره این ازدواج شش دختر و دو پسر است، البته پسر بزرگم چند سال پیش به رحمت خدا رفت ولی سایر فرزندانم ازدواج کرده‌اند.
وی افزود: به فکر یک کار خیر بودم، کاری که ماندگار باشد و پس از مرگ ثوابش مستمر باقی بماند که با مشورت همسرم تصمیم گرفتیم منزل مسکونی که در حال حاضر در آن ساکن هستیم را وقف کنیم تا این صدقه همیشه در دنیا و آخرتمان ساری و جاری باشد.
این واقف نیک اندیش ادامه داد: در ابتدا نیت کردم برای افراد سالمند وقف کنم، اما با وجود ارزش بالای ملک، چندین نیت را در ذهنم برای این اقدام در نظر گرفتم که بعد از مراجعه به دفتر مشاوره وقف اداره اوقاف استان با راهنمایی‌های آن‌ها و معرفی اولویت‌های مورد نیاز جامعه در راستای ایجاد اشتغال برای جوانان با اولویت فعالیت در زمینه فناوری و پروژه‌های دانش بنیان ملک خود را وقف کردم.
وی در تشریح ملک وقف شده اظهار کرد: مورد وقف شامل عرصه و اعیان شش دانگ از یک واحد مسکونی به مساحت حدود ۵۰۸ متر مربع واقع در منطقه رضا شهر مشهد است که چهار میلیارد تومان ارزش دارد.
روستایی‌زاده تصریح کرد: بخشی از درآمد موقوفه برای انجام امور رسیدگی به افراد نیازمند با اولویت امور اجتماعی، درمانی و اقتصادی و همچنین در امور دینی – فرهنگی با اولویت برگزاری مراسم ولادت و شهادت ائمه اطهار(ع) صرف خواهد شد.
وی گفت: هیچگاه دلبسته مال دنیا نبوده و نیستم و فرزندانم نیز برای این اقدامم نه تنها اعتراضی نکردند، بلکه مشوقم بودند و حرفشان نیز این بود که اموال و دارایی از خودتان است و اختیار آن نیز با خودتان، چه بهتر که در راه خیر صرف شود.
این واقف نیک اندیش عنوان کرد: البته در صورتی که در بین اقوام و خویشان نیازمندی باشد، اولویت با آنان است اما شکر خدا فرزندانم از مال دنیا آن مقدار را که زندگی آبرومندانه داشته باشند بهره‌مند هستند.
روستایی‌زاده گفت: البته این موقوفه بعد از حیات من و همسرم مورد استفاده قرار خواهد گرفت که امیدوارم همانطور که نیت‌مان خدایی بود، در راهی که خدا پسندانه است، صرف شود.

خبر جدید  مکتب، رهبری و مردم سه عنصر تشکیل دهنده انقلاب اسلامی است

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *