اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مانور ایمنی زلزله در دانشگاه آزاد اسلامی قوچان برگزار شد

مانور ایمنی زلزله در دانشگاه آزاد اسلامی قوچان برگزار شد

رئیس جمعیت هلال احمر قوچان در حاشیه اجرای این مانور گفت: مانور پناهگیری و خروج ایمن در زلزله با سناریوی وقوع زلزله فرضی به قدرت ۶٫۳ ریشتر و به مرکزیت قوچان بود که با توجه به حضور تعداد کثیری از دانشجویان در فصل امتحانات برنامه ریزی و اجرا شد.
سعید فکوری افزود: در این مانور با حضور تیم های ارزیاب و پس از اعلام به مرکز عملیات بر اساس نوع نیاز و تجهیزات، تیم های عملیاتی شامل نجات در ارتفاع، کوهستان، اسکان اضطراری، حمایت روانی، آوار و تیم تخصصی حمل و تریاژ به محل اعزام شدند.
وی اظهار داشت: پنج مصدوم، یک فوت شده و ۲ محبوس شده فرضی در این مانور توسط تیم های عملیاتی و نجات از ارتفاع، کمک رسانی و به مرکز درمانی منتقل شدند.
رئیس جمعیت هلال احمر قوچان هدف از برگزاری این مانور را ارزیابی تیم های هلال احمر شهرستان و انجام تمرین دانست و گفت: در برگزاری مانور ها می توان مردم را به آموزش ترغیب کرد تا در حوادث و بلایا جامعه ای امن و تاب آور داشته باشیم.
وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر با توجه به ضرورت آموزش در جامعه در مباحث امداد و نجات و آموزش های همگانی ورود پیدا کرده تا سطح آگاهی عمومی مردم را افزایش دهد، افزود: کلاس های امداد و کمک های اولیه در دانشگاهها ، مراکز آموزش عالی و تعدادی از ادارات به صورت منسجم در حال برگزاری است اما این مهم استقبال بیشتر مدیران دستگاه ها در آموزش به کارمندان را می طلبد.
فکوری اظهار کرد: با توجه به حادثه خیز بودن این شهرستان در حوادث جاده ای و سابقه وقوع زلزله بزرگ در سالیان گذشته ضرورت به روز بودن و آمادگی تیم ها ایجاب می کند هر چند وقت با برگزاری مانورها اعضای داوطلب را ساماندهی و ارزیابی کنیم.
وی گفت: در نظر داریم این مانور ها به صورت فصلی و در نقاط مختلف شهرستان برگزار شود تا اقشار مختلف مردم در رویارویی با این پدیده آموزش های اولیه را فراگرفته و برای آموزش تکمیلی به هلال احمر مراجعه کنند.
جمعیت هلال احمر قوچان دارای ۴۰۰ داوطلب آزاد ، ۳۰۰ داوطلب در حوزه جوانان، ۹۰ نجاتگر و امدادگر و ۲ پست امداد و نجات جاده ای است.
این شهرستان در ۱۳۷ کیلومتری شمال مشهد قرار دارد.
۷۵۰۱ / ۶۰۵۳

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  سرانه مصرف ماهی در خراسان رضوی از میانگین کشوری کمتر است
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *