اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مانور طرح اضطراری در فرودگاه مشهد برگزار شد

مانور طرح اضطراری در فرودگاه مشهد برگزار شد

مدیرکل فرودگاههای خراسان رضوی در حاشیه این مانور به خبرنگاران گفت: مانور به صورت گسترده‎ با هدف ارزیابی آمادگی و شناسایی نقاط قوت و ضعف انجام عملیات در شرایط اضطراری، با حضور ارگانها و نهادهای ایمنی، امدادی، آتش نشانی و امنیتی برنامه ریزی و برگزار شد.
محمدباقر قاسم زاده افزود: در جریان اجرای این مانور هیچگونه تاخیر و جا به جایی زمانی در پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه مشهد اعمال نشد. با حضور ۲۵۰ دست اندرکار از همه ارگانهای امدادی این مانور به میزان ۸۰ درصد طبق برنامه اجرا شد.
وی همچنین وضعیت ایمنی و آتش نشانی فرودگاه مشهد را خوب ارزیابی و بیان کرد: ظرف دو سال اخیر حادثه خاصی در این فرودگاه رخ نداد. تنها یک مورد سانحه اتفاقد افتاد که به خوبی مدیریت شد و طی آن حادثه خاصی پیش نیامد.
مدیرکل فرودگاههای خراسان رضوی به تجهیزات و دستگاه ناوبری فرودگاه مشهد نیز اشاره و بیان کرد: دستگاه ناوبری فعال در این فرودگاه در بیشتر فرودگاههای دنیا و کشور استفاده می شود و از لحاظ دستگاه ناوبری مشکل نداریم. حداقل دید با این دستگاه ۸۰۰ متر است.
وی افزود: نصب دستگاه پیشرفته تر مقرون به صرفه نیست و تنها فرودگاه لندن و فرودگاههای کشورهای اسکاندیناوی که همیشه درگیر پدیده جوی مه هستند به دستگاه پیشرفته با دید صفر مجهز شده اند.
مانورهای کامل طرح اضطراری بر اساس الزامات سازمان هواپیمایی کشوری هر دو سال یکبار با هدف آمادگی و هماهنگی فرودگاهها و دیگر ارگانهای مستقر در آنها و همچنین ارگانهای امدادی و امنیت شهری در تمام فرودگاههای کشور برگزار می‎شود.
فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد پس از فرودگاه مهرآباد تهران دومین فرودگاه پرترافیک کشور است که بطور میانگین روزانه ۱۸۰ پرواز و در زمان اوج مسافرتها روزانه تا ۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی در آن انجام می شود.
۷۵۰۵/۱۸۵۸

خبر جدید  مدیریت توزیع مرغ منجر به کاهش قیمت آن در خراسان رضوی شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *