خراسان ما
خراسان ما

متلاشی‌شدن باند کلاهبرداری تلفنی از ۴۱ شهروند مشهدی

متلاشی‌شدن باند کلاهبرداری تلفنی از ۴۱ شهروند مشهدی

فرمانده انتظامی خراسان رضوی از دستگیری ۶ گرداننده باند کلاهبرداری تلفنی از ۴۱ شهروند مشهد خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار محمد کاظم تقوی افزود: در پی اعلام شکایت چند شهروند مبنی بر اینکه افرادی با ترفند «شما برنده خوششانس مسابقات مختلف یا سفر عتبات عالیات شدهاید» از آنها مبالغی را کلاهبرداری کردهاند، موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی اظهار داشت: عاملان این اقدام حیلهگرانه با شهروندان سادهلوح تماس گرفته و با ترفند یاد شده اطلاعات شماره حساب آنها را گرفته و اقدام به کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی این افراد کردهاند.

وی گفت: با توجه به وجود سرنخهایی از متهمان در شهرستانهای هریس، شهریار و صبا، ماموران با نیابت قضایی برای پیگیری موضوع به این شهرها رفته و یکی از متهمان اصلی را در شهرستان صباشهر دستگیر کردند.

سردار تقوی افزود: پنج گرداننده دیگر باند کلاهبرداریهای تلفنی در شهرستانهای هریس آذربایجان شرقی، صباشهر و شهریار در استان تهران با اقدام ضربتی و غافلگیرانه دستگیر شدند. طبق شواهد و اعترافات، متهمان تاکنون از ۴۱ شهروند مشهد مبلغ ۲ میلیارد ریال کلاهبرداری کردهاند.

وی گفت: از این متهمان ۱۰ عدد سیمکارت و ۲۰ قطعه کارتبانکی کشف شد و سهدستگاه خودرو سواری تیبا و پراید آنان نیز توقیف شد.

سردار تقوی افزود: متهمان به دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه هفت مشهد معرفی شدند و تحقیقات گسترده کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی در این ارتباط ادامه دارد.


منبع :: https://www.ilna.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد