اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

محاکمه متهمان پرونده موسوم به “تعاونی اعتباری اعتماد ایرانیان”

محاکمه متهمان پرونده موسوم به “تعاونی اعتباری اعتماد ایرانیان”

محاکمه متهمان پرونده موسوم به به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی،اولین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده موسوم به “تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان” در دادگاه ویژه رسیدگی به اخلالگران در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی منصوری در مشهد برگزار شد.

در ابتدای جلسه نماینده دادستان با قرائت کیفرخواست برای هفت نفر ازمتهمان، اتهام آنها را مشارکت در اخلال عمده و کلان در نظام اقتصادی کشور اعلام کرد.

وی با بیان اینکه اقدامات متهمین علاوه بر ایجاد بی نظمیهای عمومی موجب حیف و میل اموال مردم شده است، گفت: مدیران این مجموعه برخلاف مقررات موجود تخلفات عدیدهای مرتکب شده و علی رغم اخطارهای متعدد، هیچگونه اقدام مثبتی در راستای اصلاح روند و توقف فعالیتهای غیرمجاز معمول نکرده اند.

خبر جدید  معرفی تیم‌های برتر مسابقات امداد و نجات خراسان رضوی

نماینده دادستان بیان داشت: افتتاح شعب متعدد در سراسرکشور بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی، اقدام به افتتاح موسسه جدید تحت عنوان مهر اقتصاد در بازار مرکزی کیش، اعطای تسهیلات بدون رعایت قوانین و مقررات حاکم از جمله قانون عملیات بانکی بدون ربا و مصوبات شورای پول و اعتبار موضوع نرخ سود تسهیلات و نیز مقررات بانک مرکزی، از جمله تخلفات صورت گرفته از نظر بانک مرکزی توسط متهمان این پرونده است.

پس از قرائت کیفرخواست از سوی نماینده دادستان، رئیس دادگاه از دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی خواست تا به عنوان مدعی العموم اظهارات خود را بیان کند.

غلامعلی صادقی گفت: به رغم تمامی تلاشهای نهادهای قانونی برای حل و کاهش مشکلات، متهمان پرونده نه تنها همکاری نداشتند، بلکه متاسفانه به طرق مختلف کارشکنی نیز کردند.

خبر جدید  مسابقات اتومبیلرانی سرعت خراسان رضوی برگزار شد

دادستان مرکز استان خراسان رضوی ادامه داد: متهمان متاسفانه از اعتماد مردم به تبلیغات رسانهای در راستای تخلفات خود سو ءاستفاده کردهاند.

پس از اظهارات دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی، نمایندگان شکات هم در جلسه علنی دادگاه تصریح کرد: به دلیل رفتارهای خلاف قانون متهمین، زندگی بسیاری از سپرده گذاران از هم پاشید و برخی به دلیل فشارهای روحی و مالی زیاد جانشان را از دست دادند.

وکیل مدافع شکات با تشریح اقدامات غیرقانونی متهمان گفت: اقدامات و اظهارات متهمین موجب سوءاستفاده رسانههای بیگانه و بروز مشکلات متعدد شد و از طریق مراجع صالح قانونی به دنبال احقاق حقوق تمامی شکات حقیقی و حقوقی هستیم.

خبر جدید  ناكامی یک خانواده قاچاقچی درحمل 35 كیلوگرم تریاک در نیشابور

قاضی منصوری با اشاره به اظهارات نمایندگان شکات و نماینده وکلای شکات، تاکید کرد: طبق قانون به تمامی تخلفات صورت پذیرفته توسط متهمین با دقت رسیدگی خواهد شد.

وی ادامه داد: این تعاونی اعتباری، دارای هزاران شاکی، چندین جلد پرونده و میزان قابل توجهی ضرر انباشت شده است که حکایت از گستردگی تخلفات صورت پذیرفته توسط متهمان دارد.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بهمن سال ۱۳۹۰ اعلام کرد: تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان فاقد مجوز فعالیت بوده و هیات مدیره آن نیز صلاحیت لازم را برای تصدی امور آن ندارند.

موسسه تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان با برپایی ۶۰۰ شعبه در سطح کشور فعالیت داشت.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *