اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

محروم بودن ساختار داخلی کشور از نقش تعیین کننده جهاددانشگاهی

محروم بودن ساختار داخلی کشور از نقش تعیین کننده جهاددانشگاهی

نماینده مردم تربت حیدریه، مه‌ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: ساختار داخلی کشور از نقش تعیین کننده دستگاه‌هایی مانند جهاددانشگاهی محروم است.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر سعید باستانی با بیان این مطلب اظهار کرد: در حال حاضر بخش علم و تحقیقات به جز حوزه پزشکی زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بخش علم و تحقیقات حوزه پزشکی نیز زیرمجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
وی با تاکید بر اینکه «برای تبدیل منابع طبیعی کشور اعم از منابع انسانی، آب و خاک و… به ثروت باید علم و فناوری، جایگاه ویژه‌ای داشته باشد»، ادامه داد: هر زمانی که بحث‌های اقتصاد مقاومتی و یا تکیه به منابع داخلی در کشور مطرح می‌گردد، به بحث علم و فناوری توجه می‌شود. جهاددانشگاهی در کشور که بر اساس منابع داخلی‌اش فعالیت می‌کند جایگاه ویژه‌ای در حوزه علم و فناوری در تبدیل منابع طبیعی به ثروت دارد.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در شرایط تحریم، فرصت مغتنمی است که باید از پتانسیل جهاددانشگاهی که جایگاه ویژه‌ای در بخش علم و فناوری کشور دارد، استفاده نمود.
 نماینده مردم تربت حیدریه، مه‌ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: جهاددانشگاهی توانسته است با تلفیق مدیریت جهادی و علم و فناوری نقش تعیین کننده‌ای را در حوزه اتکا به منابع داخلی ایفا نماید.
وی با اشاره به اینکه «ساختار داخلی کشور از نقش تعیین کننده دستگاه‌هایی مانند جهاددانشگاهی محروم است»، افزود: در ساختار بسیاری از کشورها، نهادهایی مانند جهاددانشگاهی که نقش اتاق فکر را دارند، حضور پُررنگی دارند و این در حالی است که در ساختارهای کشور، نظیر سازمان برنامه و بودجه، مرکز پژوهش‌های مجلس و همچنین کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی به نقش جهاددانشگاهی به عنوان یک اتاق فکر توجه ویژه‌ای نشده است.
باستانی خاطرنشان کرد: با توجه به این ایراد ساختاری در کشور، دولت‌ها در استفاده از نهادهایی نظیر جهاددانشگاهی برای کمک به حل مشکلات، سلیقه‌ای عمل می‌کنند
انتهای پیام

خبر جدید  ضرورت راه‌اندازی گمرک در کلات برای رونق اقتصادی و گردشگری

محروم بودن ساختار داخلی کشور از نقش تعیین کننده جهاددانشگاهی

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *