اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مراسم حماسه نهم دی در تربت حیدریه برگزار شد

مراسم حماسه نهم دی در تربت حیدریه برگزار شد

یک کارشناس مسایل سیاسی در این مراسم با اشاره به توطئه های مختلف دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی گفت: به لطف الهی و با داریت و مدیریت رهبر معظم انقلاب اسلامی و بصیرت سیاسی مردم انقلاب اسلامی ایران ۴۰ ساله شد و امروز خواب را از چشم استکبار جهانی ربوده است.
حسین خسروی افزود: کارنامه چهل ساله نظام اسلامی گواه این حقیقت است که هر دهه این نظام با فتنه ای بزرگ و پیچیده جدیدی مواجه شد که نخستین آن اختصاص به دوران قایم مقامی آیت الله منتظری در سال ۶۸ دارد که با تدبیر حضرت امام(ره) خنثی شد.
وی از حوادث کوی دانشگاه تهران در سال ۷۸ به عنوان فتنه دوم یاد و بیان کرد: این فتنه دشمنان نیز با تیزبینی و درایت حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و حفظ انسجام ملی خنثی شد و بدخواهان نظام اسلامی راه به جایی نبردند.
او اظهار داشت: تمام برنامه ریزیهای دشمن بعد از حادثه کوی دانشگاه و طی یک دهه با فعالیتهای دقیق و منسجم روی فتنه ۸۸ متمرکز شده بود. هدف آنان این بود که با بهانه تقلب در انتخابات مردم را به خیابانها بکشانند و اصل نظام و انقلاب را زیر سئوال ببرند.
این کارشناس مسایل سیاسی از سکوت برخی نخبگان و خواص بی بصیرت جامعه به عنوان عوامل این فتنه یاد و بیان کرد: البته مهمترین عامل فتنه در میدان دشمن بود و هر قدر رهبر انقلاب ندا سر می دادند این افراد در نقش پیاده نظام دشمن رفتار می کردند.
وی دومین دلیل وقوع فتنه سال ۸۸ را بی قانونی توصیف و بیان کرد: در شرایطی که ۳۰ سال در کشور انتخابات با دموکراسی بالا و بدون تنش برگزار می شد عده ای با بدعت گذاشتن در قانون قبل از انتخابات و طرح کمیته صیانت از آرا اذهان مردم را به صورت هدفمند به سمت دیگری معطوف کردند.
او در ادامه از فقدان تبعیت از ولی فقیه جامعه به عنوان سومین عامل فتنه یاد و بیان کرد: در شرایطی که رهبری بارها در جلسات خصوصی و عمومی اعلام کردند اگر کسی اعتراض و شکایتی دارد از مراجع قانونی پیگیری کند اما این اتفاق رخ نداد چون در اصل خودشان هم می دانستند تقلب بهانه ای بیش نیست و امروز هم شاهد اعترافات نمایندگان فتنه در سال ۸۸ هستیم.
وی همچنین به هشدار اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص فتنه ۹۸ اشاره و بیان کرد: سال آینده انتخابات مجلس شورای اسلامی را پیش رو داریم و با توجه به گرانیهای اخیر که امیدواریم دولت آن را مدیریت کند، ممکن است فتنه گران بر موج مطالبات مردمی سوار شوند که خنثی سازی آن هوشیاری مردم و خواص را می طلبد.
تربت حیدریه در فاصله ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.
۷۰۷۹/۶۱۲۱/۱۸۵۸

خبر جدید  چهار دفتر تسهیل گری امور محله در تربت حیدریه فعال است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *