اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مرمت و بهره برداری از آثار تاریخی به بخش خصوصی واگذار شود

مرمت و بهره برداری از آثار تاریخی به بخش خصوصی واگذار شود

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رزم حسینی شنبه شب در دیدار با مدیران میراث فرهنگی خراسان رضوی که در دفتر استاندار برگزار شد اظهار کرد:مناطق نمونه گردشگری را باید فعال و محورهای گردشگری را در این استان تعریف کنیم تا از این مسیر بتوانیم سیاست های اقتصاد مقاومتی را در حوزه میراث فرهنگی نیز دنبال کنیم.

وی افزود: با توجه به محدودیت در منابع دولتی باید برای بازسازی و مرمت بناهای تاریخی و بهره برداری و خودگردان شدن آن ها از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم زیرا یکی از بخش هایی که تولید ثروت و ایجاد شغل با ارزان ترین منابع می کند میراث فرهنگی است.

خبر جدید  با اخذ هزینه از گردشگران مخالفیم/ قانون را نمی توانیم دور بزنیم

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: البته در واگذاری آثار تاریخی به بخش خصوص باید نظارت دقیق میراث فرهنگی نیز دنبال شده و نباید بیش از حد نیز تعصب داشته باشیم بلکه منطقی و کارشناسی و با مطالعه دقیق فرآیندها را انجام دهیم.

رزم حسینی به ثبت جهانی میراث فرهنگی خراسان تاکید کرد و گفت: باید حداقل چند مورد ثبت جهانی را در خراسان رضوی داشته باشیم.صنایع دستی ناشناخته است و این بخش با کوچک ترین سرمایه گذاری می تواند اشتغال ایجاد کند.

خبر جدید  بهره مندی حاشیه نشینان مشهد از خدمات رایگان پزشکی

وی تاکید کرد: خراسان رضوی ظرفیت های گردشگری و بوم گردی خوبی دارد که اگر به آنها توجه شود می توانیم زمینه اشتغال جوانان را نیز فراهم کنیم زیرااولویت اول امروز جامعه اشتغال است.

استاندار خراسان رضوی در ادامه با اشاره به بر برنامه ریزی برای توسعه خراسان رضوی اظهار کرد: برای تسریع در پیشرفت این استان در عرصه اقتصادی ، مناطق ویژه را تعریف و بر اساس آن تلاش می کنیم سرمایه گذاری لازم را با مشارکت بخش خصوصی به انجام رسانیم.

خبر جدید  تعامل و هم‌افزایی عامل پیشبرد اهداف وزارت ورزش و جوانان است

رزم حسینی گفت:با اجرای مثلث توسعه اقتصادی و تقسیم استان به ۱۲ و با انتخاب معین های اقتصاد مقاومتی سیاست های این حوزه را دنبال می کنیم.

کد خبر ۴۵۴۴۲۸۵


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *