امام جمعه مشهد گفت: نباید بعضی مسئولان چشم‌شان را به دروازه غرب بدوزند و بگویند باید با آنان قاطی شویم تا مشکلات‌مان رفع شود. " />مسئولان چشم‌شان را به دروازه غرب ندوزند | اخبار مشهد خراسان ما - Part 61590
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مسئولان چشم‌شان را به دروازه غرب ندوزند

مسئولان چشم‌شان را به دروازه غرب ندوزند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از مشهد،آیتالله سید احمد علمالهدی ظهر امروز در خطبههای نماز جمعه امروز این شهردر حرم امام رضا(ع) با تبریکدهه مبارکه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب مقدس اسلامی اظهار کرد: خصوصیت دهه فجر امسال، چهلمین فجر انقلاب است، عدد چهل، عدد کمال است.

وی اضافه کرد:رسانه ملی و جریانهای مختلف فرهنگی کشور در مورد دستاوردهای چهل ساله انقلاب مرتب بحث دارند و دستاورد چهل ساله انقلاب تنهادستاورد انقلاب نیست، بلکه دستاورد نظام جمهوری اسلامی است، در سال ۱۳۵۷ یک اهرم به دست انقلاب افتاد و آن وجود یک نظام حکومتی بود.

امام جمعه مشهد عنوان کرد: آنچه به عنوان توسعه و رشد فناوری، اقتصاد و زندگی مردم مطرح میشود، دستاورد نظام مقدس جمهوری اسلامی است واصلیترین دستاورد انقلاب اسلامی، بیرون آوردن اسلام از حسینیهها و مساجد به عنوان برهم زننده معادلات بینالمللی استکباری بود. امروز همه معادلات پیشساخته استکبار در مقابل اقتدار اسلام و اقتدار انقلاب فرو ریخته است.

خبر جدید  پشتیبانی بازاریان در عرصه های مختلف انقلاب را فراموش نخواهیم کرد

وی یادآور شد: آمریکاییها و غربیها یک سگ گزنده به نام رژیم صهیونیستی در منطقه بسته بودند که همه از او میترسیدند و جرأت اعتراض نداشتند، اما همین رژیم جعلیامروز در حصار اقتدار بزرگ جریان مقاومت و انقلاب اسلامی آخرین نفسهایش را میکشد؛ این دستاورد انقلاب است.

امام جمعه مشهد بیان کرد: خانمی که چادربه سر و بچه به بغل زیر زنجیرهای تانک از بین رفت، برای اقتصاد و رفاه نرفت، برای توسعه اسلام به میدان رفت و روز آخر انقلاب ما روزی است که اسلام بر همه دنیا حاکم شود و آن روز از جریان استکبار حتی اثر تاریخی هم باقی نمیماند.

علمالهدی با برشمردن عبرتها در چهل سالگیانقلاب اسلامی تشریح کرد: در این چهل سال سه دسته آدم داشتیم: نخست؛آدمهایی که از ابتدا انقلابی بودند، ایستادند و محکم با همه قدرت پیش میروند؛ شهدا، خانواده شهدا، رزمندگانی که هنوز رزمندگی را تا دفاع حرم دارند ادامه میدهند و در جریان ولایت ذوب شدهاند.

خبر جدید  اختتامیه دوره بصیرت خانواده ها و کارکنان قرارگاه منطقه ای شمالشرق در مشهد

وی ادامه داد: دوم؛ یک عده آدمهای خسته از انقلاب اسلامی داشتیم که از قطار انقلاب پیاده شدند، ریزش پیدا کردند و نتوانستد مسیر انقلاب را ادامه دهند و سوم اینکه؛ عدهای نیز در سایه امنیتی که ایجاد شده، به توسعه، رفاه و پول درآوردن پرداختند و دنبال فرصت برای به دست گرفتن قدرت بودند.

* نتیجه ۵۰ سال مدیریت خارجی پهلوی را دیدیم/ چرا مدیریت اقتصادی کشور را به جوانان نمیسپارید؟

امام جمعه مشهد تبیین کرد: بعد از چهل سال، باید جریانها را بشناسیم که چه کسی پای اصول انقلاب ایستاد و چه کسی گفت برویم با دشمن هم بسازیم و مشکلمان را رفع کنیم.

علمالهدی اضافه کرد: در دوره رژیم پهلوییا کارشناس انگلیسی یا آمریکایی کشور را اداره میکرد و افراد ناآگاهی که میگویند همانطور که مربی ورزش از خارج میآوریم، مدیر هم از خارج وارد کنیم، مدیران پنجاه سال حکومت پهلوی را ببینند.

خبر جدید  پاتوق فرهنگی بهترین مکان برای گفتگوی سنت و مدرنیته است

وی با طرح این سؤال که اگر مدیر خارجی به اندازه مربی ورزشی به درد میخورد، چرا در پنجاه سال دوره پهلوی اینقدر بدبخت بودیم؟ گفت: نباید بعضی مسئولان ما چشمشان را به دروازه غرب بدوزند و بگویند باید با آنان قاطی شویم تا مشکلاتمان رفع شود.

امام جمعه مشهد، مسائل اقتصادی، گرانی و تورم را ناشی از مشکلاتی عنوان کرد که در مدیریت ما وجود دارد و خاطرنشان کرد: در صنعت موشکی و فضاییاز قدرتهای جهانی بوده وفناوری هستهای را به دست جوانان خود ایجاد کردیم.

علمالهدی در پایان تصریح کرد: چرا اقتصاد را به دست جوانان ندهیم؟ چرا به اقتصاد مقاومتی بیاعتنا باشیم و بخواهیم با ساختوپاخت با اروپا مشکلات معیشتیمان را رفع کنیم؟

انتهای پیام/۴۰۷۸/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *