اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مسئولیت گام دوم انقلاب بر دوش جوانان است

مسئولیت گام دوم انقلاب بر دوش جوانان است

کمیل خجسته که دارای مدرک دکترای علوم سیاسی است چهارشنبه شب در نشستی با عنوان نشست گفتمانی عصر انقلاب اسلامی در مشهد افزود: بسیاری گمان نمی کردند که عمر انقلاب به چهل سال برسد اما انقلاب اسلامی عزتمندانه تحلیل های سیاسی اجتماعی رایج را در این چهل سال به هم ریخت.
وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی در طول عمر چهل ساله خود به سه پرسش بزرگ پاسخ داد، اول اینکه در سیستم های قدرت متمایل به شرق و غرب در اول انقلاب، دین، موضوعی ضعیف و عقب افتاده بود اما انقلاب اسلامی ثابت کرد که دین می تواند توده های اجتماعی را به تحرک وادارد.
وی گفت: دوم اینکه برخی می گفتند دین قدرت حکومت سازی مبتنی بر خرد را ندارد و جمهوری اسلامی در این مرحله وا می ماند اما امام راحل قانون اساسی مبتنی بر دین را ساخت و این نظریه هم باطل شد.
خجسته افزود: سوم اینکه دشمنان می گفتند نظام جمهوری اسلامی توانایی حفظ خودش را ندارد و در این چهل سال، ترور، جنگ، تحریم و هر حربه ای را که داشتند بکار بستند تا جمهوری اسلامی را ساقط کنند اما این نظام الهی با رهبری خردمندانه امام راحل، رهبر معظم انقلاب و پایداری مردم باقی ماند.
وی اظهار داشت: همزمان با گام دوم انقلاب، دشمنان ترویج ناامیدی و تلقین به بن بست کشیدن نظام را پیشه کرده اند، که به تعبیری مهمترین عمل جوانان در گام دوم بن بست شکنی است.
وی گفت: دشمن تلاش دارد با ایجاد وحشت و ناامیدی بر انقلاب فایق آید، زمانه مانند زمان جنگ احزاب در صدر اسلام است و اگر در این مرحله انقلاب اسلامی پیروز شود، نظامی به جهان معرفی می شود که می تواند به همه نیازهای مادی و معنوی انسانها پاسخ دهد.
۶۰۷۰ / ۶۰۵۳

خبر جدید  استقرار اداره ثبت احوال نیاز ضروری شهروندان خوشابی است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *