خراسان ما
خراسان ما

مشهد|امکان تهیه مسکن برای بسیاری از زوجین جوان از بین رفته است

مشهد|امکان تهیه مسکن برای بسیاری از زوجین جوان از بین رفته است

حمید بنایی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: یکی از مسائل و ایرادات اصلی در حوزه مسکن این است که متاسفانه استراتژی جامع و مدونی در این حوزه مشاهده نمیشود و بعضا شاهد هستیم که مشکلات حوزه مسکن نیز ناشی از همین عدم تدوین استراتژیهای است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: برای مثال قانون برنامه ششم توسعه در حوزه مسکن تکالیف متعددی را برای دولت و یا وزارت راه و شهرسازی مشخص کرده که با وجودی که دو سال از اجرایی شدن و زمان این قانون میگذرد اما همچنان شاهد هستیم که این قانون مسکوت مانده است.

بنایی بیان کرد: ساخت حدود ۹۰۰ هزار واحد مسکن به صورت سالانه از تکالیفی است که دولت براساس برنامه ششم توسعه دارد و یا اینکه وزارت راه و شهرسازی مکلف شده که در راستای نوسازی و بهسازی بافتهای فرسوده اقدام لازم را صورت دهد.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس خاطرنشان کرد: قیمت مسکن در سالهای گذشته افزایش بی رویهای داشته است و یکی از مهمترین دلایل این مسئله این است که بخش خصوصی نقش آن چنانی در حوزه مسکن ایفا نکرده در حالی که اگر به دنبال تعدیل قیمت در حوزه مسکن هستیم باید از ظرفیت بخش خصوصی بهره بیشتری ببریم.

بنایی ادامه داد: از سوی دیگر شاهد هستیم که قانون جامع مسکن نیز از سوی دولت برای اجرایی شدن با تاخیر مواجه شده و تب و تاب در بازار مسکن نیز بسیار بالاست و با این شرایط عملا بسیاری از زوجهای جوان امکان تهیه مسکن را به ویژه در کلانشهرها ندارند.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.comدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد