اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مشهد|ترسیم روشن‌بینانه آینده مهمترین ویژگی بیانیه گام دوم انقلاب است

مشهد|ترسیم روشن‌بینانه آینده مهمترین ویژگی بیانیه گام دوم انقلاب است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، محمدصادق شهبازی در نشست تحلیل و بررسی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به همت موسسه جوانان آستان قدس رضوی اظهار داشت:یکی از مشکلات اساسی،نداشتن تصویردرستی از گذشته و نبود خط و رسم بدون نقصی از آینده است.

دبیر سابقجنبش عدالتخواه دانشجویی بیان کرد:در بیانیه گام دوم انقلاب به این چالش بزرگ پاسخ داده شدهو رهبر حکیم، تصویر درستی از گذشته پر افتخار انقلاب را با تمام فراز و فرودهایش ارائه میدهند و در مورد ترسیم آینده به مخاطبین خود نوید دادند که اوضاع و مشکلات قابل تغییر است.

خبر جدید  ۸ کتابخانه عمومی خراسان رضوی میزبان طرح ملی کتابخانه‌گردی می‌شوند

شهبازی مسئله اصلی را محافظه کاری دانستو افزود:لازمه پیشرفت کشور، تغییرات اساسی با محوریت اصلاح یک ساختار است که برای ورود به حوزه تغییر نیازمند نقد جدی شرایط فعلی با تصاویر ساختارهای درست حکومتی در آینده هستیم.

وی مطالبهگری سازوکارهای نادرسترا وظیفه عموم مردم به ویژه جوانان دانست و تصریح کرد: مردم و جوانان باید در جریان تشکلهای مردمی و دانشگاهی و رسانهای پیرو سخنان رهبری به فکر و ادغام بپردازند و اراده پیگیری و مطالبهگری را در خود ایجاد کرده تا بتوانند در این عرصه جولان داده و ساختارهای نادرسترا از میان بردارند.

میلاد دخانچی؛ فعال فرهنگی نیز با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم انقلاب عاری از ارجاعات پیچیده فقهی و کلامی است و با مخاطب خود به سادگی تعامل میکند، عنوان کرد: این بیانیه مخاطبین خود را به نقد و بررسی و واکاوی فرا میخواند، در واقع اتفاق خوشایندی است که میتوانیم با متنی که خاصیت سیاسی دارد مواجهه فرهنگی داشته باشیم.

خبر جدید  ۱۷۲ کیلوگرم مواد افیونی توسط مرزبانان خراسان رضوی کشف شد

وی با اشاره به مشکلات کنونی جامعه در حوزههای مختلف تاکید کرد: اگر بخواهیم به سمت اجرایی شدن گام دوم انقلاب قدم برداریم باید متون علوم انسانی را جدی بگیریم که متاسفانه علوم انسانی در خور جامعه جمهوری اسلامی تاکنون ارائه نشده و ازآن طرف هم سیاستگذاریهای منسجمی برای حل مشکل علوم انسانی در کشور وجود ندارد. همچنین متاسفانه در اولویتبندیهای حل مشکلات جامعه دچار ضعف هستیم.

خبر جدید  ۴۰ هکتار فضای سبز در مناطق کم برخوردار مشهد احداث می‌شود

جواد موگویی، نویسنده، کارگردان و فعال فرهنگی نیز گفت: سه کلمه جوان، تمدن و ظهور؛ کلیدواژه های اساسی بیانیه گام دوم انقلاب هستند.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *