اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مشهد|تغییر در رویکرد علوم انسانی زیربنای نیل به"دانشگاه کارآٰفرین" است

مشهد|تغییر در رویکرد علوم انسانی زیربنای نیل به"دانشگاه کارآٰفرین" است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، مجتبی زارعی ظهرامروز در اجلاس منطقهای «استاد و مسجد» که در محل دانشگاه فردوسی مشهدمقدس در حال برگزاری است اظهار داشت: جریان سکولار به دنبال القای این مسئله است که مسجد صرفا محل عبادت و نماز خواندن است در حالی که در دهه ۶۰ مساجد جنب و جوش بالایی را تجربه کرده بودند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور خاطرنشان کرد: مساجد از نظر تاریخی نیز جزو مهمترین تشکلهای اسلامی محسوب میشوند و رویکرد نسبت به مساجد صرفا رویکرد به عنوان یک پایگاه اجتماعی نیست.

خبر جدید  مشهد مقدس| فولاد سنگان به تالار شیشه‌ای می‌رود / کمک‌های بنیاد مستعضفان در حوزه کرونا تداوم دارد

زارعی با اشاره به اینکه باید مساجد را در سطح جنبش و نهضت دید خاطرنشان کرد: نباید رویکرد نسبت به مساجد یک رویکرد اداری باشد و باید در زمینههای مختلف و به ویژه در آستانه آغاز دهه پنجم انقلاب شکوهمند اسلامی شاهد تحول باشیم

وی گفت: اساتید بسیجی باید همگام با منویات مقام معظم رهبری حرکت کنند؛ امروز شاهد هستیم که نخبگان جامعه در یک وضعیت بالقوه حرکت میکنند در حالی که امام جامعه به صورت فعالانه و حکیمانه فعالیت دارند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به اینکه برخی نسبت به انقلاب اسلامی رویکرد تاریخی دارند افزود: عدهای نیز با رویکرد نسبی و سببی به انقلاب نگاه دارند و حتی اخیرا یک نظریه پرداز فتنهگر عنوان کرده که انقلاب از ابتدا غلط بوده و این مسئله بیانگر یک ارتجاع تبیینی است.

زارعی افزود: در حوزه تبیین انقلاب نیازمند بازگشت به متد امام خمینی(ره) هستیم؛ مسیری که مقام معظم رهبری نیز آن را ترسیم و اکنون همین شیوه را دنبال میکنند و در چارچوب همین متد، الگوهایی مانند اقتصاد مقاومتی را تعریف کردهاند. براساس الگوی مقام معظم رهبری باید از سطح نظام دانایی به نظام توانایی ارتقاء پیدا کرده و دانشگاهها نیز موظف هستند در کنار چهرههای خدوم علمی، چهرههای قدرتمند نیز برای نظام تولید کنند.

خبر جدید  وزیر نیرو: طرح انتقال آب توجیه کافی دارد؛ آماده حمایت از طرح همیاران آب هستیم

وی با بیان اینکه برای دستیابی به مسئله دانشگاه کارآفرین مهارت محور باید نسبتهای تعریف شده زیادی در درون جامعه تغییر کند افزود: در این حوزه باید رویکرد به علوم انسانی نیز تغییر کند.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *