اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مشهد|راه‌اندازی طرح گمرک هوشمند فعالیت‌های گمرکی را شفاف می‌کند

مشهد|راه‌اندازی طرح گمرک هوشمند فعالیت‌های گمرکی را شفاف می‌کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، حسن حسینی صبح امروز در همایش توسعه اقتصادی؛ مرزبانان اقتصادی و گرامیداشت روز جهانی گمرک و تجلیل از برترینهای گمرکات خراسان رضوی، اظهار داشت: مسئولان باید در مسیر حرکت مستمر تولیدکنندگان و صادرکنندگان روانسازی لازم را داشته باشند که متاسفانه ندارند و سببدلسردی این گروه میشود؛فعالان بخش خصوصی استان از عملکرد بسیار ضعیف برخی مسئولان گلایهمند هستند.

وی افزود: اگر مدیری توانمند و کاربلد در مسند کار قرار بگیرد کارها بهسرعت و بدون هیچ خلل و مشکلی برطرف خواهد شد؛یک نمونه آن مشکل گمرکی یکی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان خراسان رضوی بود و موضوعی که ۲۵ روز توسط مسئولان رسیدگی نشد در عرض کمتر از یک ساعت توسط ناظر گمرکات خراسان رضوی برطرف شد.

وی افزود: ما در خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی وظیفه خود میدانیم که ضمن رفع موانع موجود بر سر راه تولیدکنندگان و صادرکنندگان، از کسانی که در جهت حل و رفع این مشکلات یاریگربودند تقدیر و تشکر کنیم.

در این مراسم، مجتبی بهاروند، رئیس کمیسیون حمل و نقل لجستیکو گمرکی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی، اظهار داشت: فعالان گمرک مرزبانان اقتصادی کشور هستند و اگر نباشند با صادرات و واردات بیرویه و کنترلنشده مواجه هستیم و خوشبختانه کمترین مشکلات گمرکی کشور را در خراسان رضوی شاهد هستیم.

خبر جدید  حرم منور رضوی در روز شهادت امام هادی(ع) سیاه‌پوش شد

وی افزود: برای نخستینبار در جلسات کمیسیون حمل و نقل لجستیکو گمرکی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران شاهد نمایندهای از خراسان رضوی هستیم و تلاشمان پیگیری حق و حقوق فعالان این عرصه بوده و در جلسهای که با معاون حقوقی رئیس جمهور داشتیم خواستار رفع مشکلات پیشروی فعالان این حوزه شدیم.

رئیس کمیسیون حمل و نقلاتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به اینکه در جهت حل مشکلات گمرکی نیازمند نگاه و توجه ویژه دولت و مجلس شورای اسلامی هستیم، بیان کرد: مشکلات حوزه گمرک کم نیست در جلساتی که با مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشتهایم خواستار تصویب قوانینی در جهت رفع این مشکلات شدهایم.

بهاورند گفت: برقراری ارتباط موثر میان صنعت و دانشگاه یکی از بهترین اقدامات صورت گرفته از سوی خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی بوده، طرحی که به عنوان الگویی موفق در سطح کشور تبدیل شدهو ما نیز در کمیسیون حمل و نقلاتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان آماده همکاری لازم در بحث تقویت علوم صنعتی و نیز فعالیت تخصصیتر در این عرصه هستیم.

خبر جدید  ۱۵۰۰۰۰ نفر در شبکه فراگیر خادمیاری آستان قدس رضوی فعال هستند

همچنین داوود فرهادیان، جانشین ناظر گمرکات خراسان رضوی، اظهار داشت: گمرک به عنوان یکی از حلقههای مهم در رشد اقتصادی کشور یکی از دروازههای بزرگ توسعه بوده و انتظارمان از مسئولان در تسریع در خدمترسانی در حوزه ترخیصات گمرکی بوده است.

وی افزود: گمرک جمهوری اسلامی در زمینه کنترل تجارت و محمولهها، حفاظت از محیط زیست، مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر اقدام به فعال کردن گمرک هوشمند در سراسر کشور کردهتا شاهد شفافیتهای گمرکی، عدم سوءاستفاده سودجویان و غیره باشیم، طرحی که از خراسان رضوی آغاز شد و خوشبختانه اداره کل گمرک خراسان رضوی برترین عملکرد را در این حوزه داشتهو به عنوان برترین استان کشور در حوزه گمرکی معرفی شده است.

جانشین ناظر گمرکات خراسان رضوی با بیان اینکه نقش گمرک در مسیر توسعه اقتصادی استان و کشور بیبدیل بودهخاطرنشان کرد: گمرک در کنار سایر مجموعهها بهویژه شرکتها و کارخانجات تولیدی به سختی در مسیر توسعه اقتصادی حرکت کردهو با توجه به پیگیری صورتگرفتهشاهد کمک ۲۰ میلیارد تومانی دولت و نیز تمدید یک ماهه فرصتهای داده شده در بازپرداختها در بحث نقدینگی به واحدهای تولیدی بودهایم.

فرهادیان گفت: گام آخر باربران ترانزیتی در گمرک بوده و آن فرد با توجه به شرایطی که وجود دارد با پاسخهای مثبت یا منفی گمرکی جهت ادامه حرکت و یا عدم آن مواجه میشود و نباید در مواقعی که مشکلی بهوجود میآید نگاهی غیرعادلانه داشته باشیم و تمام ایرادات را از چشم گمرک ببنیم و تمام تقصیرها را به گردن این مجموعه بیندازیم و در جهت حرکت بهتر در این حوزه نیازمند ارائه آموزشهای لازم از سوی مجموعههای خانه صنعت، معدن و تجارت و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هستیم.

خبر جدید  ترافیک سرسام آور میدان نمایشگاه مشهد کاهش می‌یابد؟

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *