اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مشهد|«ربایی»؛ مستندی که ماهیت صهیونیسم را آشکار می‌کند

مشهد|«ربایی»؛ مستندی که ماهیت صهیونیسم را آشکار می‌کند

مجتبی احسانی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس در حاشیه جشنواره فیلم و عکس تسنیم اظهار داشت: «ربایی» در زبان فارسی به معنای خاخام است که به علما یهودی، خاخام میگویند و موضوع این مستند درباره زندگی خاخامی است که در نیویورک زندگی میکند که در زمان کشتار یهود از اروپا به آمریکا برای زندگی کوچ میکنند.

وی ادامه داد: این خاخام در زمان ایجاد اسرائیل به رهبری گروهی دیگر از خاخامها درمیآید و تفاوتهایی با دیگر خاخامها دارند و به مخالفت با اسرائیل برمیخیزند و میخواهند که حرف و هدفشان سلام را به گوش مردم جهان برسانند.

خبر جدید  آیت‌الله علم‌الهدی: هنرمند برای تولید آثارش ابتدا باید بازارسنجی کند: هنر انقلاب در کانون توجه باشد

احسانی با اشاره به روند ساخت این مستند اظهار داشت: برای ساخت این مستند با چنین موضوعی مطالعات و پژوهشهای بسیاری در این زمینه انجام شد.

مستندساز «ربایی» هدف خود را شناختن یهودیت اعلام و بیان کرد: من به شخصه تا قبل از اینکه این مستند را بسازم شناختی از یهودیت نداشتم و با ساخت این اثر با تفکر و مذهب آنها آشنا شدم.با توجه به اینکه ایران یکی از سردمداران مخالفت با صهیونیست است؛ دیدن این مستند سببمیشود تا مردم به کشف و شهود در این مسئله برسند و بدانند که به جز ایرانیان بعضی از یهودیان هم مخالف صهیونیست هستند و اقدامات آنها را محکوم میکنند.

خبر جدید  نخستین همایش منطقه‌ای آسیب‌های اجتماعی اعتیاد در خراسان رضوی برگزار شد

احسانی با اشاره به بخش موضوعی جشنواره تسنیم گفت: جشنواره تسنیم رضایت بخش هنرمندان است اما خلایی که در آن وجود داشت، اطلاعرسانی ضعیف در بین هنرمندان بود.

وی در زمینهموضوع قرآنی جشنواره تصریحکرد: ما امروزه در دنیا رسانه و تکنولوژی زندگی میکنیم، باید توجه داشت که این فضای رسانهای است که زندگی ما را مدیریت میکند.رتعمق در آیات قرآن کریم برای مردم کمتر اتفاق میافتد و استفاده موضوع قرآن در فیلمهای کوتاه اتفاق بسیار خوبی برای اقبال بیشتر مردم به احادیث و توصیههای الهی است.

خبر جدید  پروژه ۱۵ ساله کتابخانه مرکزی سبزوار همچنان خاک می‌خورد + فیلم

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *