خراسان ما
خراسان ما

مشهد|«زنان سرپرست خانوار» بخش عمده افراد زیرپوشش کمیته امداد را تشکیل می‌دهند

مشهد|«زنان سرپرست خانوار» بخش عمده افراد زیرپوشش کمیته امداد را تشکیل می‌دهند

حبیبالله آسوده در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدساظهار داشت: کمیته امداد خراسان رضوی جهت ایجاد رفاه برای زنان سرپرست خانوار تدابیری اندیشیده و جهت بهبود مشکلات این افراد، از آنها حمایت میکند، ۹۹ هزار نفر از زنان سرپرست خانوار به طور کلی از تمامی خدمات برخوردارند و سایر افراد نیز از برخی خدمات این کمیته بهره مند میشوند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی با اشاره به سکونت۵۹ هزار و ۶۵۶ خانوار از تعداد مذکور در شهرو ۵۲ هزار و ۳۴۴ خانوار نیز در روستا، گفت: با توجه به آمار ارائه شده، تعداد زنان سرپرست خانوار در شهر بیشتر از تعداد این افراد در روستاها است.

وی تصریح کرد: زنان سرپرست خانوار دچار مشکلاتی چون طلاق، فوت همسر و یا بیکاری وی میشوند و به همین دلیل سرپرستی خانواده را به عهده میگیرند، خانوارهای دارای سرپرست زن زیر پوشش کمیته امداد بالغ بر ۵۰ درصد جمعیت این کمیته را تشکیل دادند.

آسوده با اشاره به سرپرستی ۱۰ هزار و ۹۲۷ فرزند یتیم و ۹ هزار و ۲۷۵ فرزند محسنین توسط زنان سرپرست خانوار بیان کرد: به ازای هر فرد در یک خانواده خدمات متمایزی به سرپرست آنها ارائه میشود، همچنین این کمیته برای اشتغالزایی بانوان نیز اقداماتی انجام داده است.

وی خاطرنشان کرد: زنان سرپرست خانوار زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی به استقلال رسیدهاند، برخی از آنها نیز افرادی را وارد حیطه کاری کرده و زیر پوشش خود قرار دادهاند، در حال حاضر ۲۲۱ هزار و ۵۳ خانوار زیر پوشش کمیته هستند و این نهاد به ۱۵۵ هزار و ۳۰۹ خانوار از تعداد مذکور کمک معیشت ارائه میکنند.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.comدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد