خراسان ما
خراسان ما

مشهد الرضا و حرم مطهر غرق در نور و شادی است

مشهد الرضا و حرم مطهر غرق در نور و شادی است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، به همین مناسبت رواق ها و صحن های حرم منور رضوی به طرز باشکوهی آذینمشهد الرضا و حرم مطهر غرق در نور و شادی است بندی و چراغانی شده و از اولین ساعات سه شنبه شب هزاران نفر از زائران و مجاوران با تشرف به این مکان قدسی، ولادت امام علی (ع) را به پیشگاه فرزندش امام هشتم (ع) تبریک و تهنیت می گویند.

مردم ولایتمدار شهر مشهد نیز در شب ولادت مولی الموحدین امیر مومنان حضرت علی (ع) اماکن مسکونی، کسب و کار، کوچه ها و خیابان ها را چراغانی و آذین بندی کرده و ایستگاه های صلواتی با پخش شربت و شرینی، سالروز تولد اولین امام شیعیان جهان را جشن گرفته اند.

مراسم شب ولادت حضرت علی (ع) پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در رواق دارالحجه حرم مطهر رضوی آغاز خواهد شد و حجت الاسلام سیدمهدی حائری زاده در این مراسم باشکوه سخنرانی خواهد شد.

همچنین در ادامه این مراسم مولودی خوانی توسط ذاکران اهل بیت (ع) آقایان سید رضا نریمانی، جعفر ملائکه و سعید حدادیان به انجام خواهد رسید و علی زمانیان نیز به شعر خوانی خواهد پرداخت.

برنامههای روز ولادت باسعادت حضرت علی (ع) نیز از ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه در رواق دارالحجه آغاز میشود و در این مراسم نیز حجج اسلام قرائتی و حلوائیان سخنرانی خواهند کرد.

در ادامه این مراسم ابراهیم قانع، سید رضا نریمانی و سید مهدی موسوی به مدیحه سرایی خواهند پرداخت و گروه سرود آوای رضوان نیز اجرای برنامه و همخوانی خواهند داشت.

ویژه برنامههای جشن ولادت حضرت علی (ع) ویژه معتکفان نیز در مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوی با سخنرانی و مدیحه سرایی ذاکران اهل بیت (ع) برگزار خواهد شد.


منبع :: http://mashhad.iribnews.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد