اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مشهد الرضا و حرم مطهر غرق در نور و شادی است

مشهد الرضا و حرم مطهر غرق در نور و شادی است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، به همین مناسبت رواق ها و صحن های حرم منور رضوی به طرز باشکوهی آذینمشهد الرضا و حرم مطهر غرق در نور و شادی است بندی و چراغانی شده و از اولین ساعات سه شنبه شب هزاران نفر از زائران و مجاوران با تشرف به این مکان قدسی، ولادت امام علی (ع) را به پیشگاه فرزندش امام هشتم (ع) تبریک و تهنیت می گویند.

مردم ولایتمدار شهر مشهد نیز در شب ولادت مولی الموحدین امیر مومنان حضرت علی (ع) اماکن مسکونی، کسب و کار، کوچه ها و خیابان ها را چراغانی و آذین بندی کرده و ایستگاه های صلواتی با پخش شربت و شرینی، سالروز تولد اولین امام شیعیان جهان را جشن گرفته اند.

خبر جدید  پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی

مراسم شب ولادت حضرت علی (ع) پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در رواق دارالحجه حرم مطهر رضوی آغاز خواهد شد و حجت الاسلام سیدمهدی حائری زاده در این مراسم باشکوه سخنرانی خواهد شد.

همچنین در ادامه این مراسم مولودی خوانی توسط ذاکران اهل بیت (ع) آقایان سید رضا نریمانی، جعفر ملائکه و سعید حدادیان به انجام خواهد رسید و علی زمانیان نیز به شعر خوانی خواهد پرداخت.

خبر جدید  تمدید مهلت ثبت نام ازدواج دانشجویی

برنامههای روز ولادت باسعادت حضرت علی (ع) نیز از ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه در رواق دارالحجه آغاز میشود و در این مراسم نیز حجج اسلام قرائتی و حلوائیان سخنرانی خواهند کرد.

در ادامه این مراسم ابراهیم قانع، سید رضا نریمانی و سید مهدی موسوی به مدیحه سرایی خواهند پرداخت و گروه سرود آوای رضوان نیز اجرای برنامه و همخوانی خواهند داشت.

خبر جدید  بهسازی و آسفالت معابر مناطق کم برخوردار در فریمان

ویژه برنامههای جشن ولادت حضرت علی (ع) ویژه معتکفان نیز در مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوی با سخنرانی و مدیحه سرایی ذاکران اهل بیت (ع) برگزار خواهد شد.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *