اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مشهد| انقلاب اسلامی آغاز آزاد سازی تمام دولت‌ها و ملت‌ها و پایان عمر طاغوت است

مشهد| انقلاب اسلامی آغاز آزاد سازی تمام دولت‌ها و ملت‌ها و پایان عمر طاغوت است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدسو به نقل از آستان نیوز، حجتالاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علیاکبری امام جمعه موقت تهران در ویژه برنامهشهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) که با حضور هزاران زائر عزادار در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، به تبیین ابعاد مختلف خطبه فدکیه پرداخت.

وی در مورد باغهای فدک اظهار داشت: در یکی از برنامههای مبارزاتی پیامبر اکرم(ص)، یهودیان منطقه فدک، نیمی از آن را بدون اینکه درگیری صورت گیرد به آن حضرت اهدا کردند و نبی مکرم اسلام(ص) آن را به حضرت زهرا(س) هدیه دادند تا پشتوانه اقتصادی مناسب و محکمی برای تقویت اسلام، ولایت و پیگیری آرمانهای الهی و فاطمی باشد.

حاج علی اکبری ادامه داد: در جریان سقیفه و بعد از آن از جمله نخستین اقداماتی که دستگاه خلافت انجام داد، آن بود که در یک اقدام شگفت انگیز کارگزارانی را که حضرت زهرا(س) برای اداره فدک معین کرده بودند را بیرون کردند و فدک را غصب کردند.

به گفته سخنران حرم مطهر رضوی اصلیترین استدلال کسانی که فدک را غصب کردند، با تکیه بر یک حدیث جعلی بود که پیامبران از خود چیزی را به ارث نمیگذارند، از این رو حضرت فاطمه(س)، فدک را بهانه کردند و ماجرای غصب فدک را با ماجرای غصب خلافت معادل‍سازی نمودند و با این نگاه دقیق، شروع به پیگیری آن موضوع کردند.

خبر جدید  ۴۵ درصد از نیاز «فاکتور ۸» بازار توسط شرکت دارویی آستان قدس تامین می‌شود

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در ادامه به اقدامات حضرت زهرا(س) بعد از جریان غصب فدک اشاره کرد و توضیح داد: حضرت فاطمه مرضیه(س) در یک اقدام تاریخی و با یک هیبت و برنامهای وارد مسجد پیامبر(ص) شدند و پردهای کشیده شد و ایشان خطبهای را که معروف به فدکیه است را قرائت کردند.

وی ادامه داد: حضرت زهرا(س) در خطبه فدکیه در یک بیان حماسی که بسیار پر محتوا و پر استناد و عارفانه، فقیهانه و مجاهدانه است، در یک افق بالایی از فصاحت و بلاغت جریاناتی را که در جامعه اسلامی آن زمان اتفاق افتاد را به چالش کشاندند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اذعان کرد: این بانوی بزرگوار در خطبه فدکیه علاوه بر پاسخگویی به آن استدلال ضعیف و غلطی که در مورد فدک غصب بود، به تبیین اتفاقات بزرگی که در فاصله رحلت نبی مکرم اسلام(ص) تا آن روز را که چند روز بیشتر نبود، پرداختند و از واقعیتهای اجتماعی آن زمان پرده برداشتند و جریان نفاق را افشا و فضیلت ویژه، ممتاز و منحصر بهفرد علی بن ابی طالب(ع) را بیان کردند و سکوت انصار و مهاجران را به چالش کشاندند.

خبر جدید  دانش‌آموز مشهدی مدال نقره المپیاد جهانی زیست‌شناسی را کسب کرد

حاج علی اکبری با بیان اینکه خطبه فدکیه منشور رسا و بلند ولایت الهی است، اظهار کرد: در این خطبه ماجرای غدیر و خروج امت از صراط مستقیم ولایت و بازگشت آنها به جاهلیت بیان، تحلیل و ریشهیابی شده و تحلیل جامعه شناحتی از جامعه آن روز در این خطبه بیان گردیده است.

وی با بیان اینکه فدک اسم رمز شیعه برای مسئله ولایت الهی است، خاطرنشان کرد: در منطق توحیدی همه زمین فدک الزهرا(س) است و همه زمین باید در محیط ولایت الهی قرار گیرد و پرچم ولایت الله و حزب الله در همه زمین به اهتزاز درآید.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه بیان کرد: حضور جریانهای استکباری و حکومت طاغوت در دنیا حاکی از آن است که غصب فدک همچنان ادامه دارد.

خبر جدید  ۳۶۱ قطعه سکه تقلبی دوره ساسانی در نیشابور کشف شد

حاج علی اکبری در بخش دیگری از سخنانش گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران در امتداد حرکت و قیام فاطمی است و ایران اسلامی نخستین قطعه از فدک فاطمه الزهرا(س) بود که با انقلاب اسلامی آزاد شد تا زمینهای برای استقرار همه جانبه اسلام ناب محمدی و حکومت قرآن در سرتاسر جهان شود.

وی تصریح کرد: اکنون در چهلمین سال برافراشته شدن این پرچم عظیم، شاهد هستیم که میتوان امتداد حرکت قیام فاطمی و نهضت آزادی بخش اسلامی را در تمام نقاط جهان رهگیری کرد.

وی خاطرنشان کرد: جریان استکبار جهانی که دشمن اصلی حضرت زهرا (س) است، در طول این چهار دهه همواره نظام نوپا انقلاب اسلامی ایران را تحت فشار قرار داده است تا مانع گسترش اندیشهها و آرمانهای آن شود؛ زیرا آنها بهتر میدانند که انقلاب اسلامی ایران، تنها آزادسازی یک ملت نیست بلکه آغاز آزاد سازی تمام دولتها و ملتها و پایان عمر طاغوت است.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *