اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مشهد| تراز تجاری ایران و افغانستان بسیار ناموزون است

مشهد| تراز تجاری ایران و افغانستان بسیار ناموزون است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس،سعد خطیبی بعد از ظهر امروز در نشست خبری فعالان حوزه حمل و نقل در مرز دوغارون که در اتاق بازرگانی خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: واردات کالا از ایران به افغانستان در حدود ۲ میلیارد دلار و صادرات این کشور به ایران بسیار ناچیز است و توقع افغانستان این است که بتواند کالاهای بیشتری را به ایران صادر کند.

وی بیان کرد: هم اکنون نیز برخی از کالاها از افغانستان به ایران به صورت قاچاق وارد میشود و خواسته افغانستان این است که ایران این امکان را فراهم کند تا این کالاها به صورت مجاز وارد ایران شوند.

خبر جدید  ظهور یک شهرک لاکچری ‌در مشهد / ‌اهدای خودروهای لوکس برای دریافت امضاهای طلایی از مدیران ‌جهاد کشاورزی

رئیس اتاق تجارت هرات افغانستان تأکید کرد: باید این را گفت که همه مشکلات موجود در اسلام قلعه به نبود باسکول ختم نمیشود و با توجه به اینکه هم اکنونباسکولهای این مرز به سیستم کامپیوتری وصل هستند دیگر نمیتوان برگههای گمرک دوغارون را از رانندگان قبول کرد.

خطیبی ادامه داد:سابق بر این برای تسهیل روند امور گمرکی برگ گمرک دوغارون به عنوان سند از رانندگان پذیرفته میشد اما در این بین برخی از سواستفادهها و مشکلات به وجود آمد و دیگر این روند قابل ادامه نبود اما مسئولان دولت افغانستان این قول را دادهاند که به سرعت به مشکلات موجود در مرز اسلام قلعه رسیدگی کنند.

خبر جدید  مشهدالرضا(ع) غرق در سرور؛ بارگاه عشق است

وی بیان کرد: ما این را میدانیم که در زیرساختهای مرزی دچار مشکل هستیم به همین علت تمام مشکلات پیدا و نقشههای توجیه اقتصادی برای رفع آنها با سرمایهگذاری بخش خصوصی نیز آماده شده است.

رئیس اتاق تجارت هرات افغانستان با اشاره به سرمایهگذاری تجار افغانستانی در صنایع تولیدی در ایران و به ویژه خراسان رضوی عنوان کرد: در افغانستان نیز زمینههای زیادی برای سرمایهگذاری وجود دارد که تجار ایرانی میتوانند در آنها مشارکت داشته باشند.

خبر جدید  کارگاه «تاریخ شفاهی جبهه مقاومت افغانستان» در مشهد آغاز به کار کرد

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *