اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مشهد| توجهی به بخش‌های مختلف حوزه گردشگری و سلامت نمی‌شود

مشهد| توجهی به بخش‌های مختلف حوزه گردشگری و سلامت نمی‌شود

پروین دبیری در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس، با اشاره به وجود ضعفهای بسیار در بخش گردشگری در کشور اظهار داشت: حوزه گردشگری و سلامت در استان و کشور از نگاه جامعی برخوردار نیست و هنوز ایراداتی در بخشهای مختلف آن دیده میشود.

رئیس انجمن کانون فعالان گردشگری و سرمایه گذاری خراسان رضوی گفت: در بخش گردشگری و سلامت هنوز سازماندهیهای لازمه انجام نشده و باید ساختار اداری آن بهبود یابد، در صورت تحقق این امر معضلات در این بخش نسبتاَ کاهش مییابد.

وی با اشاره به فراگیری فعالیت در بخش گردشگری و سلامت و زیر مجموعههای آن در استان و کشور تصریح کرد: تندرستی و مدیکال زیر مجموعههای حوزه گردشگری سلامت هستند و خدمات مختلفی در این بخشها ارائه میشود، تاکنون افراد فعال در این بخش به بهترین نحو خدمت رسانی کردند.

دبیری خاطرنشان کرد: در حال حاضر افراد بسیاری در بخش مدیکال و تندرستی فعال هستند و توسط خدمت رسانی با این دو بخش درآمد مطلوبی کسب کردند، به عبارتی دیگر سه چهارم درآمد کشورهای جهان در حوزه تندرستی به دست میآید، آب درمانی، ماساژها و دهکدههای سلامت از امور مربوط به حوزه تندرستی است.

رئیس انجمن کانون فعالان گردشگری و سرمایه گذاری خراسان رضوی بیان کرد: البته این آمار مربوط به تمامی کشورها بوده اما در کشور ما به هیچ عنوان به این بخش توجهی نمیشود و مسئولان صرفاً با بخش پزشکی همکاری دارند، بنا بر این افراد کمی در دو بخش مذکور فعالیت دارند.

خبر جدید  میدان عمل را باید به جوانان سپرد؛ نگاه انقلابی و جهادی چاره‌ساز مشکلات کشور است

وی گفت: باید به بهترین نحو در زمینه گردشگری فعالیت کنیم، در این باره میتوان انجمنها و اتحادیههای متعددی را در بخش گردشگری و سلامت تأسیس کرد و از سایر کشورهای پیشرفته در این حوزه الگوبرداری کرد، از کشورهای موفق میتوان به آفریقای جنوبی اشاره کرد.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *