اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مشهد| مراسم تجلیل از مرضیه هاشمی توسط بسیج جامعه زنان کشور برگزار می‌شود

مشهد| مراسم تجلیل از مرضیه هاشمی توسط بسیج جامعه زنان کشور برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، مینو اصلانی عصر امروز در نشست خبری ریاست سازمان بسیج جامعه زنان با موضوع دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در حوزه زنان در مشهد اظهار داشت: در بحث زنان و خانواده، ستاد ملی خانواده با حضور رئیس جمهور و هشت وزیر فعال بوده و ملزم است در موضوعات خانواده به بررسی بپردازد،سند ملی جمعیت در حمایت از خانواده شکل گرفته و قانون عفاف و حجاب که از مترقیترین قوانین حمایت از زن در جهان است و به زنان اجازه میدهد با صلابت در جامعه حضور پیدا کرده و در عین حال در معرض آسیب هم قرار نگیرد.

اصلانی ادامه داد: توجه مقام معظم رهبری به مسئله زن و خانواده و اینکه ایشان بارها فرمودند مسئله اصلی کشور ما مسئله خانواده است باید مورد توجه بیشتر قرار بگیرد، ما قانون پیوستهای فرهنگی و پیوستهای خانواده داریم. دهها هزار بانوی فعال علمی، فرهنگی، آموزشی در سطح جامعه ظهور و بروز دارند و اینها حاکی از این نکته است که نگاه انقلاب اسلامی به زن نگاه بسیار عمیق، انسانی، مبتنی بر شخصیت و شانیت زن دارد.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور تصریح کرد: در حدود ۱۰ تا ۱۲ سال از قانون بیمه زنان خانوار میگذرد که متاسفانه مثل بحث بیمه زنان سرپرست خانواده خیلی عملیاتی نشده و این از چالشهای ما به شمار میآید؛ همچنین بحث خانواده باید طبق سند بالادستی جزو دروس دانشگاه قرار بگیرد و جوانان با مهارتهای زندگی از مدارس و دانشگاهها فارغالتحصیل شوند.

اصلانی گفت: اجرای سند ملی تحول آموزش و پروش از مطالبات جدی خانوادههاست؛ این سند کمک میکند تا جوانها همراه با مهارت از دوره تحصیلی بیرون بیایند؛ برای اجرایی شدن آن باید همه با هم به آموزش و پرورش کمک کنیم.

خبر جدید  مدارس نواحی هفتگانه مشهد در نوبت عصر تعطیل است

وی خاطرنشان کرد: در بحثهای ورزشی، قبل از انقلاب تعداد انگشت شماری مربی زن داشتیم اما امروز بالغ بر ۵۶ هزار مربی ورزشی در رشتههای مختلف داریم؛ ما رشتههایی را داریم که توسط خود خانمها اداره میشود؛ مجموعه بسیج صدها سالن و مجموعه ورزشی ساخته و هدیه کرده است.بسیاری از ورزشگاهها مختص خانمها ساخته شده؛ قبل از انقلاب شاید یک مدال هم در سطح جهانی نداشتیم اما امروز زن ایرانی با پوشش و حجاب اسلامی خود صدها عنوان جهانی را به دست آورده و دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده و این نشان میدهد که انقلاب اسلامی جایگاه و کرامت الهی برای زن قائل است.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور اظهار داشت: امروز با هجمههای سنگین فرهنگی علیه زن و هویت زن مسلمان مواجه هستیم که باید هویتهای زن مسلمان را بازخوانی کنیم تا نوجوانان و جوانان ما متوجه این سرمایه بزرگ قرار بگیرند تا بتوانیم از این مراحل سخت پیش رو گذر کنیم.

اصلانی افزود: احیای هویت زن مسلمان خواست مقام معظم رهبری است چرا چون اگر زن مسلمان جایگاه و هویت خود را بشناسد هجمههای فرهنگی دیگر بر او اثر ندارد.

وی ادامه داد: تعداد بانوان عضو بسیچ، ۹ میلیون و چهارصد هزار نفر است که در سامانه بسیج ثبت شده است، ما برآنیم که زمینه فراهم بشود و همه کسانی که تمایل دارند کار منسجم و تشکیلاتی انجام بدهند به بسیج وارد شوند؛ امروز هم اکثر فعالیتهای بسیج در درون مردم رخ میدهد.

خبر جدید  طرح‌های عملیاتی کاهش آسیب‌های اجتماعی در حاشیه شهر مشهد اجرا می‌شود

اصلانی با اشاره به اینکه ما محدودیتی در اقشار بسیج نداریم تصریح کرد: فعالیتهای ما چون روشن، واضح و متنوع است بنابراین استقبال هم زیاد است؛ برای مثال در کلاس کارگاههای مهارت زندگی ورود همه علاقمندان آزاد است و اطلاعرسانی عمومی هم میشود؛ در مجموع رسالت خودمان را محصور به قشر یا فضای خاصی نمیدانیم و سطح فعالیت ما گسترده است.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور خاطرنشان کرد: یکی از وظایف اصلی بسیج در حوزه آسیبهای اجتماعی پیشگیری و بعد اقدام است؛ در همین راستا با برگزاری کلاسها و کارگاههای مختلف سعی داریم تا با آگاهیبخشی کمک کنیم خانوادهها در معرض آسیبهای اجتماعی قرار نگیرند.تفاهم نامههای خوبی با کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان زندانها، معاونت امور زنان ریاست جمهوری و بهزیستی در این حوزهها به امضا رساندهایم.

اصلانی گفت: سازماندهیها در بسیج متعدد و متکثر است؛ اداره جمعیت عظیم ۹ میلیونی با سازماندهی واحد قطعا میسر نیست لذا سازماندهیهای متعددی مثل ۹۰ هزار حلقه تربیتی و معرفتی، هزار گروه جهادی خانم، ۵۰۰ هزار نفر عضو شورای پایگاهها و حوزههای مقاومت، هزاران گردان الزهرا(س) و گردانهای کوثر، صورت گرفته است.

وی افزود: طبق گزارشهای پژوهشی متوجه شدیم که عوامل بدحجابی سه دستهاند؛ اول عوامل روحی و روانی و سرخوردگیهای هویتی؛ دوم هنجارشکنی با طرز تفکر متفاوت بودن به لحاظ جامعه شناختی و سوم عوامل و بحثهای اعتقادی است.سعی داریم با تولیدات محتوایی، اثرگذاری حجاب بر امنیت را نشان دهیم و در این مسیر از تولیدات فیلم و نماهنگ مثل مستند «عصر تروا» و یا فیلم "دختران ببینند" بهره میگیریم.

خبر جدید  ویژه برنامه‌های روز «دحوالارض» در حرم منور رضوی برگزار می‌شود

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور ادامه داد: فلسفه، ضرورت و پیامدهای حجاب در ۸۰ هزار حلقههای صالحین مطرح میشود؛ برنامه تجلیل از فعالان عفاف و حجاب از سراسر دنیا و درون کشور را داشتیم؛ همچنین از ۶۰۰ مجموعه مردم نهاد که در حوزه عفاف و حجاب فعالیت میکنند حمایت میکنیم.

اصلانی تصریح کرد: ویژه برنامههای زیادی برای دهه فجر تدارک دیده و پیش بینی کردیم که این برنامهها تا هفته زن ادامه داشته باشد؛ جشنهای ویژه انقلاب در ۲۰ هزار پایگاه بسیج، تجلیل از خانواده معظم شهدا و مدافع حرم همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب؛ برنامه تجلیل از ۴۰ بانوی فعال و اثرگذار در عرصههای مختلف بسیج را خواهیم داشت؛ همچنین برنامهای برای تجلیل از مرضیه هاشمی به عنوان شخصیت بینالمللی مدنظر داریم.

وی افزود: ویژه برنامه سبک زندگی اسلامی ایرانی با هدف نگهداری از سالمندان و معلولان را اجرا خواهیم کرد چرا که سالمندان برکتهای خانواده هستند.مانور فرهنگی رسانهای به همت بسیج جامعه زنان و سپاه امام رضا(ع) صورت میگیرد و در این برنامه دو روزه گردانهای سایبری خواهران و برادران تولید محتوا خواهند داشت تا در فضای رسانه دستاوردهای انقلاب اسلامی را معرفی کنیم.

انتهای پیام/ ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *