اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

مشهد| مسجدجامعی: هنرمندان خراسانی به‌خوبی جایگاه اهل‌بیت را قدر دانسته‌اند

مشهد| مسجدجامعی: هنرمندان خراسانی به‌خوبی جایگاه اهل‌بیت را قدر دانسته‌اند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، احمد مسجدجامعی شامگاه سهشنبه در مراسم رونمایی از فراخوان بینالمللی خوشنویسی یاس یاسین که با حضور هنرمندان برجسته بینالمللی در محل هتل همای مشهد برگزار شد اظهار داشت:تبریک خدمت همه هنرمندان، بزرگان اساتید، امیدوارم این تلاش مشترک منشأ شکلگیری حرکت نوینی در عرصه هنر و خوشنویسی ذیل نامحضرت فاطمه(ع)باشد.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: در ادبیات محاورهای و در زبان معمول بهخصوص در گروههای تواشیح حضرت زهرای مرضیه را ابامحمد یا امالحسنین خطاب میکنند این بازگشت به همان کلام نورانی پیامبر(ص) است.

خبر جدید  ۳۴ فیلم جشنواره فیلم فجر در مشهدمقدس اکران می‌شود

وی تصریح کرد: خراسان در اظهار ارادت به محضرحضرت صدیقه طاهره جایگاه ویژهای دارد؛ مستحضر هستید پاره تن پیامبر در احادیث به دو کس اطلاق شده و اینکه در جایی که در نسبت به آن امام رئوف یعنی مشهد مقدس است خود به خود این استنباط برمیآید که چرا در اینجا دور هم جمع شدهایم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهارداشت: در نگاه دیگر اگر از دید هنر و هنرمند که آینهایست که جهان و زمان خود را روایت میکند بنگریم خراسان جایگاه ویژهای دارد و قدیمیترین شعر در دسترس در مدح حضرت از رودکی سمرقندی است.

خبر جدید  مشهد| گروهی از ایتام شهرستان مرزی صالح آباد به حرم رضوی مشرف شدند

مسجدجامعی ادامه داد: خراسان بزرگ از قدیم الایام ارادت خاصی نسبت به ائمه اطهار داشته است از شاعر بزرگی دیگری همچون ابوالحسن علیبن محمد ملقب به کسایی که در مرو میزیسته و تخلص او استعاره به پنجتن آلکسا دارد هم میتوان نام برد.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: "کسایی" و هنرمندانخراسان بهخوبی جایگاه اهلبیت و محبت به حضرت زهرای مرضیه(ع) را قدر دانستهاند.

مسجدجامعی ادامه داد:میخواهم از دوستان در مشهد درخواست کنم درباره بزرگداشت و معرفی کسایی جای ویژهای در مشهد داشته باشیم و میتوان گفتایشان بهلحاظ شعر و ادب نخستین مرثیهسرای سیدالشهداست.

خبر جدید  اردوهای جهادی همچنان کمک حال سیل‌زدگان خراسان رضوی؛ ۱۰۰ خانه آسیب دیده روداب بازسازی می‌شود

وی اظهار داشت: من این تلاش مشترک را بهفال نیک میگیرم و امیدوارم بتوانیم این جمع مبارک را در چنین شب مبارکی هر سال حداقل میان خودمان داشته باشیم و به اعتلای هنر ایرانی اسلامی خوشنویسی و اعتلای نام بزرگ حضرت که مادر شیعیان جهان است کمک کنیم و بهرهمند شویم و این مجلس مقدمهای باشد برای برگزاری رخدادها و مجالس عظیمتر.

انتهای پیام/ت*


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *