خراسان ما
خراسان ما

مشهد| نخستین کتاب دو زبانه از سوی به‌نشر برای کودکان منتشر شد

مشهد| نخستین کتاب دو زبانه از سوی به‌نشر برای کودکان منتشر شد

حسین سعیدی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت:«بانوی آسمان و دوستان کوچکش» نوشته سمیه زمردیراد و با تصویرگری فاطمه متأله برای گروه سنی «ب» نگارش شده است.

وی اضافه کرد: این اثر در قطع رحلی کوتاه به صورت مصور با شمارگان دو هزار نسخه و با قیمت ۹۰ هزار ریال در کتابفروشیها در دسترس علاقهمندان قرار دارد.

سعیدی با بیان اینکه این کتاب نخستین کتاب بهنشر است که به دو زبان فارسی و انگلیسی به نگارش درآمده است، افزود: در کتاب «بانوی آسمان و دوستان کوچکش» که طراحی گرافیک آن را سعید سلیمی بر عهده دارد، سعی شده است در قالب داستان تخیلی، مفاهیم ارزشی همانند فضیلت نماز اول وقت و حجاب با زبانی ساده و قابل فهم برای کودکان شرح و آموزش داده شود.

مدیرعامل انتشارات آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه این انتشارات همواره به دنبال نگاهی جدی و اثرگذار در تولید آثار با مضامین و موضوعات گسترده متناسب با گروههای سنی و کودک و نوجوان است، خاطرنشان کرد: گروه کودک و نوجوان انتشارات آستان قدس رضویبا آغاز فعالیت خود از سال ۱۳۷۷ تاکنون توانسته سالانه حدود ۴۰۰ عنوان کتاب منتشر نماید که در جشنوارههای بین المللی و کشوری حائز رتبههای برتر شده است و در این مدت جزء کتابهای پر فروش در بین کودکان و نوجوانان بوده است.

وی در ادامه با اشاره به بخشهایی از کتاب گفت: در بخشی از کتاب «بانوی آسمان و دوستان کوچکش» که در ژانر فانتزی در اختیار کودکان قرار گرفته؛ میخوانید: حالا وقتش رسیده بود… مامان بیدار شد، وضو گرفت و با قطرات درخشان آبِ وضو روی صورت دوست داشتنیاش به اتاق آمد.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.comدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد